Bu evde tam bin tarantula yaşıyor!

Almanya'nın başkenti Berlin'de yaşayan Norbert Knarr, annesi ile birlikte oturduğu iki odalı evde yaklaşık bin örümcek besliyor.

"1990'da bit pazarında biriyle tanıştım, evinde tarantula vardı. Çok etkilendim, o zamandan beri örümceklerim var" diyen 57 yaşındaki Knarr, "İlk örümceğimi o sene satın aldım. Şimdi yakaşık bin örümceğim var. Kentin herhangi bir yerinde egzotik bir örümcek bulunsa, polis hemen beni arıyor. Çünkü hayvanat bahçeleri her hayvanı almıyor. Benim evim tarantulalara yurt oldu" diye konuştu.

Evin bir odasını örümceleklere ayıran Knarr, 15'i büyük, 600 plastik kutu içinde beslediği örümceklerin geceleri hareketli hale geldiklerini belirterek, "Bu karşılıksız bir sevgi, benim için önemli olan onların sağlıklı olması" ifadelerini kullandı.

Tarantulalar hakkında bir kitap yazmak istediğini söyleyen Knarr, "Örümcekler sürekli büyüyor. Altı ila sekiz hafta arasında yemek veriyorum. Bazı tarantulalar 25 santimetreye kadar çıkıyor" dedi.

Örümceklerden korkmadığını dile getiren Knarr, "Bunlar ısırabilir ancak zehirli değil. Isırmaları eşek arısı gibi oluyor" diye konuştu.
Birçok okulda tarantulalar hakkında konuşma yaptığını söyleyen Knarr, "Okullarda çocuklara örümcekleri gösteriyorum, özelliklerini anlatıyorum. Merak ettikleri sorulara cevaplar veriyorum" şeklinde konuştu.BİZE ULAŞIN