First Lady'lerin kurabiye tarifleri oylamada!

Obama ile Cumhuriyetçi rakibi Romney'nin eşleri, kozlarını kurabiye yarışmasında paylaşıyor. En iyi kurabiyeyi halk seçecek

Kasım ayında ABD'de düzenlenecek Başkanlık seçimleri öncesi adayların eşleri de kendi aralarında kurabiye tarifiyle yarışıyor. Amerikan Family Circle dergisinin 1992 yılında ilk kez Bill Clinton'ın eşi Hillary Clinton ve Baba George H. W. Bush'un eşi Barbara Bush ile başlattığı yarışma bu yıl da sürdürülüyor. Başkanlık Kurabiye Yarışması'nda bu yıl en güzel tarifin kime ait olduğu Family Circle'ın resmi Facebook sayfasında açılan oylama bölümüyle seçilecek.

'GÖSTERİŞ İSTERSEK'
Sağlıklı yaşam tarzını savunan First Lady Michelle Obama tarifi için "Barack, kızlar ve ben aile yemeğinde güzel bir sohbetin yanında sağlıklı yiyecekler tercih ederiz. Eğer gösteriş istersek tarifi kızların vaftiz annesi tarafından oluşturulmuş "Beyaz ve Siyah Çikolatalı Kurabiyeler" mükemmel bir özel ikram olacaktır" diyor. Ann Romney ise kendi tarifi için, "Mitt ve ben çocuklar ve torunlarla zaman geçirmeyi seviyoruz. Ne zaman bir araya gelsek ailemizin favorisi olan M&M kurabiyelerini yiyoruz. Kokusu ocaktan taşan bu kurabiyelere torunlarımız karşı koyamıyor" dedi.

20 YILDIR YAPILIYOR

2008'de zamanın Cumhuriyetçi Başkan adayı John McCain'in eşi Cindy McCain'in "Karamel İkramı" adlı tarifi Michelle Obama'nın tarifinden daha çok beğenilmişti. 2008 yılındaki yarışma haricinde, 1992'den bu yana her yarışmada seçimi kazanan kişinin eşi, beğenilen tarifin de sahibi olmuştu. Yaklaşık 20 yıldır sürdürülen yarışma sayesinde 19 milyon okuyucunun bugüne kadar yapılan tarifleri uyguladığı ve lezzetli yiyeceklerin tadına baktığı tahmin ediliyor. Okuyucuların katıldığı oylamaların ise ne kadar süre devam edeceği hakkında bilgi verilmedi.

MİCHELLE OBAMA

ÇİKOLATALI KURABİYELER(60 adet)
HAZIRLAMA SÜRESİ: 15 dakika
PİŞİRME SÜRESİ: 375 derecede her tepsi için 12 dakika

MALZEMELER: 1 kasenin 1/4'ü oranında un (2 kez) 1 çay kaşığı kabartma tozu 1 çay kaşığı tuz 1 kase yumuşak tereyağı 1 paket tereyağı kokulu bitkisel yağ 1 kasenin 3/4'ü oranında toz şeker 1 kasenin 3/4'ü oranında kahverengi şeker 1 çay kaşığı vanilya esansı 2 yumurta 1 kase beyaz çikolata parçacığı, 1 kase sütlü çikolata parçacığı, 1 kase naneli çikolata parçacığı 2 kase kıyılmış ceviz
HAZIRLANIŞI 1. Fırını 375 dereceye ayarlayın. Küçük bir çanakta unu, kabartma tozunu ve tuzu çırpın. Büyük bir çanakta krem tereyağını, bitkisel yağı, toz şekeri, kahve rengi şekeri ve vanilya esansını elektrikli mikserle çırpın. 2. Her seferde bir adet olmak üzere yumurtaları büyük çanakta iyice karıştırın. Daha sonra düşük hızda küçük çanakta hazırladığınız un karışımını büyüğün içine katın ve karıştırın. Son olarak elinizle çikolata parçacıklarını ve cevizleri karıştırın. 3. Bir servis kaşığı yardımıyla kurabiyeleri yuvarlak bir şekle getirip, yağlanmamış pişirme sacının üzerine koyun. 375 derecede altın kahverengisine dönene dek 10 ila 12 dakika pişirin. Çıkardıktan sonra 5 dakika boyunca tepside soğutun, tamamen soğutmak için kurabiyeleri daha sonra tel raflara aktarın.

ANN ROMNEY

M&M KURABİYELERİ(46 adet)
HAZIRLAMA SÜRESİ: 15 dakika
PİŞİRME SÜRESİ: 325 derecede 18 dakika

MALZEMELER: 1 kase toz şeker 1 kase light kahverengi şeker 1 kâsenin yarısı kadar tuzsuz yumuşak tereyağı 1,5 kase fıstık ezmesi 1 yemek kaşığı light mısır şurubu (mısır pekmezi de olur) 3 yumurta Yarım çay kaşığı vanilya özü Yarım kase eski moda yuvarlanmış yulaf (4 kez) 2 çay kaşığı kabartma tozu 170 gram çikolata parçacığı Bir kasenin 2/3 oranında M&M şekerleri
HAZIRLANIŞI 1. Fırını 325 dereceye ayarlayın. Büyük bir çanakta krem şekeri, fıstık ezmesini ve mısır şurubunu iyice birleşene dek yüksek hızda karıştırın. Her seferinde içine bir yumurta atın. Daha sonra vanilya özünü katıp, karıştırın. 2. Ayrı bir çanakta yulafları ve kabartma tozunu karıştırın. Bunu daha sonra alıp diğer kaptaki karışıma katın ve iyice birleşene dek karıştırın. Son olarak çikolata parçacıklarını ve M&M'leri karıştırın. 3. Standart boyutlarda dondurma kaşıklarını kullanarak yuvarlak bir şekilde saclara yerleştirin. (Her saca 9 adet) 325 derecede 18 dakika hafifçe kahverengiye dönene dek pişirin. 2 dakika soğutun, sonra tel raflara aktararak iyice soğutun.
BİZE ULAŞIN