En çok aranan kişi yakalandı

Amerika, en çok arananlar listesinin en tepesindeki ismi, ancak filmlerde gördüğümüz uzun yıllar süren iz kovalama sonucu ele geçirdi. U.S. Marshals güvenlik birimi, Cuma günü Meksika'nın Cancun şehrinde en çok aranan listesinin bir numaralı ismi Vincent Legrend Walter'ı yakaladığını duyurdu.

El-Kaide lideri Üsame Bin Ladin ve bu örgütün diğer üst düzey yöneticilerinin öldürülmesinin ardından bu yılın başında en çok aranan isim olarak ilk sıraya çıkan Walter, Meksika'nın Cancun şehrinde ele geçirildi. 1988 yılından bu zamana kadar aranan Walter, Cancun havalimanında sahte isimle çalıştığı işyerinde yakayı ele verdi. Cancun Uluslararası havalimanında Oscar Rivera ismi ile çalışan Walter, 1988 yılında San Diego şehrinde Christina Reyes'i öldürmek, uyuşturucu ticaretinde yer almak, ruhsatsız silah taşımak gibi bazı adi suçlardan dolayı 1989 yılında federal mahkeme tarafından suçlu bulunmuştu.

Walter'ı yakalamak için 24 yıl iz süren U.S Marshals sonunda hedefine ulaştı. Walter'ı yakaladıklarını kamuoyuna duyuran U.S Marshals Direktör Yardımcısı David Harlow, bu kişinin arananlar listesinde yer alan 15 isimden ilk sırada yer alan kişi olduğunu hatırlattı. Harlow, Walter'ın yakalanmasında büyük emeği geçtiğini söylediği U.S. Marshals ajanları ile Meksikalı güvenlik birimlerine de teşekkür ederek, artık suçlunun adalete teslim edildiğini kaydetti.
BİZE ULAŞIN