ABD, 1 numaralı kaçağı yakaladı

Usame Bin Ladin öldürülünce ABD'de arananlar listesinde bir numaraya yükselen uyuşturucu taciri Vincent Legrend Walters, kaçak olarak yaşadığı Meksika'da ele geçirildi

Amerika, en çok arananlar listesinin en tepesindeki ismi, ancak filmlerde gördüğümüz uzun yıllar süren iz kovalama sonucu ele geçirdi. ABD'li yetkililer, cuma günü Meksika'nın Cancun şehrinde en çok arananlar listesinin bir numaralı ismi Vincent Legrend Walters'ı yakaladığını duyurdu. El-Kaide lideri Usame Bin Ladin ve bu örgütün diğer üst düzey yöneticilerinin öldürülmesinin ardından bu yılın başında en çok aranan isim olarak ilk sıraya çıkan Walters, Meksika'nın Cancun şehrinde ele geçirildi. 1988'den bu zamana kadar aranan kaçak, Cancun havalimanında sahte isimle çalıştığı işyerinde yakayı ele verdi.

İADE EDİLECEK
Cancun uluslararası havalimanında Oscar Rivera ismi ile çalışan Walters, 1988'de San Diego şehrinde Christina Reyes'i öldürmek, uyuşturucu ticaretinde yer almak, ruhsatsız silah taşımak gibi bazı adi suçlardan dolayı 1989'da federal mahkeme tarafından suçlu bulunmuştu. Önceki gün tutuklanan Walters'ın, iade prosedürlerinin tamamlanması için Meksiko'ya getirildiği belirtildi.

BİZE ULAŞIN