Tüm gözler potadayken...

ABD'nin Londra olimpiyatlarına katılacak erkek basketbol takımının Brezilya ile yaptığı maçı izleyen Obamalar, dikkatlerin potaya çevrildiği andaki fırsatı böyle değerlendirdi.

Yoğun bir seçim kampanyası sürdüren ABD Başkanı Barack Obama'nın deyim yerdindeyse başını kaşıyacak zamanı yok.

Farklı bölgelerdeki konuşma ve ziyaretlerden sonra ailesine pek zaman ayıramayan Başkan, bu hasretini dün akşam basketbol tribünlerinde biraz da olsa giderdi.

ABD'nin Londra olimpiyatlarına katılacak erkek basketbol takımının Washington'da Brezilya ile yaptığı maçı izleyen Obama, tüm dikkatlerin potada iken bir ara yanındaki eşi Michelle'yi öptü. Başkanın First Lady'yi öpmesi objektiflere böyle yansıdı.

Aslında herşey biraz planlıydı. Obamalar daha yakınlaşmadan "Kiss Cam/Öpücük Kamerası" Başkan Obama ve Michelle Obama'ya kilitlendi. Sahadakiler hep birlikte tezahürat yaparak Başkan Obama'nın, First Lady'yi öpmesi için teşvik etti.

Bu tezahürata karşı koyamayan Başkan, önce kolunu eşinin omzuna doladı. Fakat daha ileri gidemedi. Obama'nın duraksaması ve öpmekten vazgeçmesi üzerine sahadakiler yaşadıkları hayalkırıklığının etkisiyle homurdanmaya başladı.

Fakat oyun sürerken Michelle Obama'ya bir kez daha sarılan Başkan, tüm gözler potadayken hızlı bir hamleyle eşini öptü... Tabi tüm bu olanlar yine Kiss Cam'den canlı olarak sahaya yansıdı. Obama'nın cesareti salondan büyük alkış aldı....

BİZE ULAŞIN