Putin'den sel fırçası

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin 7 Temmuz'da 171 kişinin ölümü ile sonuçlanan Krasnodar Bölgesi'ndeki sel felaketinde yerel ve federal yetkilileri zayıf performansları nedeni ile fırçaladı.

Sel felaketinin vurduğu bölgeyi yakından takip ettiğini ifade eden Rusya lideri, "Yetkililerin felaketin sonuçlarını ortadan kaldırmak için yeterince bir çalışma ortaya koymadıklarını kabul etmek zorundayım" eleştirisi getirdi.

Devlet Konseyi üyeleri ile gerçekleştirdiği toplantıda konuşan Putin, yerel ve federal seviyede tüm yöneticilerden benzer felaketlerin tekrarlanmaması için tedbir almasını istedi.
Krımsk ve diğer selin vurduğu bölgeleri Pazar günü ikinci kez ziyaret eden Putin, vatandaşlarla görüşerek sorunlarını dinlemişti. 171 kişinin yaşamını yitirdiği bölgede 7 binin üzerinde bina zarar gördü.
Bölgeye halen elektrik, su, gaz, otoyol ve tren yolu ulaşımı halen kısıtlı olarak sağlanabiliyor.

Putin bölgede yaptığı temaslarda zarar gören her bir vatandaşa 160 bin ruble (5 bin dolar) yardımda bulunulmasını istemişti. Sel felaketinde yaşamını yitirenlerin yakınlarına ise 2 milyon ruble (60 bin dolar) ödeme yapılıyor.
BİZE ULAŞIN