Evinden 30 el bombası çıktı

ABD'de Batman filmi gösteriminde 12 kişiyi öldürüp, 50 kişiyi yaralayan katil James Holmes'un bubi tuzaklarıyla dolu evinde yapılan aramalarda patlayıcı kimyasallar ve 30'dan fazla el bombası bulundu

ABD'nin Colorado eyaletinde "Batman Kara Şövalye Yükseliyor" filminin ilk gösteriminde 12 kişinin öldürüldüğü katliam ülkeyi sarsmaya devam ediyor. Ülke katliamın şokunu yaşarken, tutuklu katil James Holmes hakkında yeni bilgiler de ortaya çıktı. Holmes'un kendisini özdeşleştirdiği Joker karakterini canlandıran Heat Ledger'in ölümüne neden olan ağrı kesicinin etkisinde olduğu öne sürüldü. Olayla ilgili araştırmalarını sürdüren polis Holmes'un evindeki incelemelere dün de devam etti. Soğukkanlı katilin kurduğu bubi tuzağı nedeniyle eve girmekte zorlanan polis, delillere zarar vermemek için çok dikkatli çalıştı.

İLK GİREN ÖLECEKTİ...
Eve ilk girenin ölmesine neden olacak karmaşık bubi tuzağı polis tarafından uzun süren bir çalışmanın ardından etkisiz hale getirildi. Evde yapılan aramada ise 3 çeşit patlayıcı bulundu. Holmes'un evinde kimyasal hızlandırıcı dolu bir kavanoz, karıştırıldığında patlayacak kimyasallar ve 30'dan fazla el yapımı bomba bulundu. Katilin evinden çıkan kimyasallar yakılarak yok edildi. Polis evin tamamen temizlendiğini belirtirken, kimyasalların imha edildiği yeri açıklamadı.

'KELİMELER YETERSİZ'
"Batman Kara Şövalye Yükseliyor" filminin Paris'te yapılması gereken galası da ABD'de yaşanan katliam sonrası iptal edildi. Bu süre boyunca Paris'te kalan film oyuncuları Anne Hathaway, Christian Bale ve Joseph Gordon- Lewitt özel uçakla Paris'ten ayrıldı. ABD'ye dönen Bale yaptığı açıklamada "Hissettiğim dehşeti kelimeler açıklayamaz" dedi. Bu arada yapımcı şirket Warner Bros, filmin gişe rakamlarının yakınlarını kaybedenlere saygı için pazartesiye kadar açıklanmayacağını belirtti. Şirket ayrıca fragmanda yer alan bazı silahlı sahnelerin kesilmesine ve bundan sonra düzenlenecek galalara filmin hiçbir yıldızının katılmamasına karar verdi.

OBAMA'DAN ZİYARET

ABD Başkanı Barack Obama, Colorado'da kurban yakınları ile bir araya geldi. Burada üzüntülerini dile getiren Obama, yerel yetkililerle de görüştü. Seçim çalışmalarına ara veren Obama, bütün Amerikalılardan kurbanlar ve yakınlarını kaybedenler için dua etmesini istedi. DIŞ HABERLER
BİZE ULAŞIN