Yeni katliama kıl payı

ABD'de kendisine 'Joker' diyerek Batman filminde 12 kişiyi öldüren James Holmes'a özenen bir kişi, son anda yakalandı. Evinden 25 silah çıkan Prescott katliam hazırlığı yapmaktan gözaltına alındı

Denver kentinde 9 gün önce yaşanan Batman katliamının şokunu atlatamayan ABD'de şimdi de yeni "Jokerler" paniği hakim. Batman: Kara Şövalye Yükseliyor filminin ilk gösteriminde 12 kişiyi öldüren ve 58 kişiyi de yaralayan James Holmes'a özenip katliam hazırlığı yapanlara bir yenisi daha eklendi. Maryland eyaletinde kendisine tıpkı Holmes gibi Joker diyen Neil Prescott isimli bir adam tutuklandı. Eski iş yerindeki arkadaşlarını "Ben Joker'im. Silahımı doldurup, hepinizi öldüreceğim" diye tehdit ettiği için tutuklanan 28 yaşındaki Prescott'un evinden cephanelik çıktı.

4'ÜNCÜ JOKER OLDU
Tutuklandığı sırada üzerinde "Silahlar öldürmez. Ben öldürürüm" yazılı bir tişört bulunduğu belirtilen Prescott'un 25 adet silah ile çok sayıda mühimmatının bulunduğu kaydedildi. Gözaltına alınan Prescott'un sorgulanması sürerken akli dengesinin yerinde olup olmadığına da bakılacak. Polis, eldeki bulguların yeni Joker Prescott'un kovulduğu iş yerinde büyük bir katliam hazırlığında olduğunu gösterdiğini açıkladı. Yetkililer ayrıca "20 Temmuz'daki trajedenin ardından Joker içerikli her türlü tehdit bizim için potansiyel suçtur" açıklamasında bulundu. Batman katliamının ardından 3 farklı olayda 3 kişi James Holmes'a özenip katliam yapma şüphesi ile gözaltına alınmıştı. Prescott'un gözaltına alınması ile birlikte bu sayı dörde yükseldi.

KATLİAMDAN ÖNCE PSİKOLOĞA GİTMİŞ
Denver kentindeki Batman katliamının ardından tutuklanan 24 yaşındaki James Holmes hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Yarın ikinci kez hakim karşısına çıkacak olan Holmes'un katliamdan önce psikolojik tedavi gördüğü ortaya çıktı. Holmes'un doktorasını yarıda bıraktığı Colorado Üniversitesi'ndeki bir psikiyatrın hastası olduğu belirlendi. Hukukçular, Holmes'un akli dengesinin yerinde bulunması halinde idam cezasına çarptırılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Ancak Holmes'un ilk duruşmasındaki sıra dışı hallerine bazı psikologlar "paranoya semptomları" yorumunda bulunmuştu.
BİZE ULAŞIN