"İstanbul'da rüyada gibiyim"

Ortadoğu ülkelerinde yayınlanan Türk dizilerinin Arap dünyasında yarattığı İstanbul fırtınası sürüyor.

Gulfnews, Bahreynliler için Türkiye ve Dubai'nin en gözde tatil destinasyonu olduğunu belirterek, özellikle bir çok dizinin çekildiği İstanbul'u tercih edenlerin "İstanbul'da olmak benim için rüyada olmak gibi birşey" yorumunu yansıttı.

Körfez bölgesinin önde gelen medya kurumlarından Gulfnews, Bahreynli tatilcilerin, Türkiye ve Dubai'den sonra Londra, Paris, Sri Lanka ve Malezya'ya gittiğini belirterek, uzun süre tatil yapanların özellikle İstanbul'u tercih ettiğine dikkat çekti.

Mawasem seyahat acentası, "İstanbul'a gitmek için rezervasyon yaptırmak isteyen ve yaptıramayan yaklaşık 200 kişiden özür dilemek zorunda kaldık" derken İstanbul'u tercih eden bir tatilci, "Bayramlarda, İstanbul'da olmayı seviyoruz. İstanbul, dini ve geleneksel birleşimin görkemli havasıyla bize müthiş bir atmosfer ve harika anılar sunuyor. İstanbul'da olmak benim için rüyada olmak gibi birşey" yorumunu yaptı.

Gulfnews, Arapların İstanbul'a hayranlığının Türk dizilerinin bölgede yayınlanmasından sonra başladığını ve birçok dizi İstanbul'da çekildiği için Arapların tatil için İstanbul'u tercih ettiğini kaydetti.
BİZE ULAŞIN