Türk rehine Lübnan'ı karıştırdı

Medya konseyi, ülkede bazı televizyon kanallarının Tufan Tekin’i kaçıran Mekdat ailesi hakkındaki haberlerin etik olmadığı suçlamaları üzerine toplandı.

Suriye'deki çatışmaların sıçradığı Lübnan'da Suriye rejimini destekleyenlerle muhalifler arasındaki çatışmalarda dün üç kişi öldü 17 kişi de yaralandı.

Çatışmalar devam ederken İşitsel Görsel Medya Konseyi, ülkede bazı televizyon kanallarının Tufan Tekin'i kaçıran Mekdat ailesi hakkındaki haberlerin etik olmadığı suçlamaları üzerine toplandı. Kanallar özellikle Tekin hakkında 'etnik ayrımcılığı körükleyici provokatif yayın yapmakla' eleştiriliyor. Kuruldan kanalların yayınına kısa bir süreliğine ara verilmesi kararı çıkabileceği tahmin ediliyor.

Bu arada, Trablusşam kentinde Sünni ve Nusayriler arasında yaşanan çatışmalarda, Sky News Arapça bölümü için çalışan Hasan Nahle'nin de başına isabet eden bir kurşunla, Kanadalı gazeteci Maria Maur ise Trablus Uluslararası Otoyolu'nda açılan ateş sonucu yaralandı. Çatışmalar sırasında Suriye muhalifi olarak bilinen Sünni imam din adamı 28 yaşındaki Halid el Baradey keskin nişancıların ateşiyle hayatını kaybetti.


BİZE ULAŞIN