Dans eden 18 kişinin başını kestiler

Afganistan'ın güneyindeki Helmand eyaletinde 18 sivil başları kesilerek öldürüldü. Taliban'ın yaptığı katliamın nedeni ise köylülerin müzik dinleyip, dans etmesi.

Afganistan'ın Helmand eyaletindeki Kajaki bölgesinde 18 sivil başları kesilerek katledildi. Hilmend Valiliği sözcüsü Davud Ahmedi, bir grup Taliban militanının Musa Kale ilçesinin Ruşen Abad köyünde, müzikli eğlence düzenleyen gençlere saldırı düzenlediğini belirterek, eğlence partisine katılan

18 kişinin kafasının kesilerek öldürüldüğünü belirtti. Musa Kale Kaymakamı Nimet Nimetullah, öldürülenlerin 2'sinin kadın sanatçı olduğunu söyledi. Katliamın gerçekleştirildiği Kajaki bölgesi, Taliban'ın kontrolünde bulunuyor.

Bölgede yaşayan bir Afgan köylü, Ramazan ayında Taliban'ın kontrolündeki bölgede baş kesme vakalarının arttığını söyledi. Afgan köylü, bir ay içinde 3 kişinin başları kesilerek infaz edildiğini belirtti. Taliban, NATO güçleriyle işbirliği yaptıkları gerekçesiyle daha önce bazı Afgan vatandaşlarını bu şekilde infaz etmişti.
BİZE ULAŞIN