Pardon, buradan aslan geçti mi?

Sokakta kükreyen aslan gördüğünü söyleyenlerin ihbarı üzerine alarma geçen İngiliz polisi 48 saattir 30 polis ve 2 helikopterle firari aslanı arıyor

Salı 28.08.2012
ABONE OL
İngiltere'nin Essex bölgesinde pazar gecesinden bu yana firari aslan paniği yaşanıyor. Görgü tanıklarının şikâyeti üzerine harekete geçen güvenlik güçleri 48 saattir iki helikopter, 30 polis, veterinerler ve tecrübeli aslan eğitmenleri ile kayıp hayvanın peşine düştü. Bölge sakinlerine "evlerinizden dışarı çıkmayın" uyarısı yapan polis, "İlk ihbar geldiğinde şaka olduğunu düşündük. Elimize çok net olmasa da bazı fotoğraflar geçti. Bunun üzerine araştırmalarımızı hızlandırdık. Ama şu ana kadar aslanın varlığına dair somut bir bilgiye ulaşamadık" dedi. Güvenlik birimleri yine de aslanı görenlerin fotoğraf ve bilgi paylaşmasının çok önemli olduğunu duyurdu. Bir görgü tanığı ise polis ifadesinde "Ormanlık alanda vahşice kükreyen bir şey gördük. Kesinlikle bir aslandı" dedi. Uzmanların, saldırma riskinin oldukça yüksek olduğunu belirttiği aslanı arama çalışmaları sürerken, polis bir yandan da vahşi hayvanın nereden kaçtığını tespit etmeye çalışıyor.

SİRK: BİZİM ASLAN KAÇMADI
İngiliz basını ilk başta aslanın Essex yakınlarındaki Büyük Britanya Sirki'nden kaçmış olabileceğini yazdı. Ancak polis dün, söz konusu sirk yetkililerinin bu bilgiyi doğrulamadığını açıkladı. Aslanın bölgede bulunan özel bir mülkten kaçma ihtimali üzerinde duruluyor.