Suriye'deki olaylarda 73 kişi öldü

Suriye'de, rejime bağlı ordu birliklerinin, muhaliflerin yoğun olduğu kentlere ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda, 73 kişinin öldüğü bildirildi.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü (SNHR), güvenlik güçlerinin sabahtan bu yana havadan ve karadan düzenlenen operasyonlarda, Şam'da 31, Halep'te 23, Humus'ta 11 Deyru'z Zor'da 3, Hama'da 4 ve Dera'da 1 olmak üzere ülke genelinde 73 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Öte yandan Şam Haber Ağı (SNN), ordu birliklerinin Rakka kentini ve çevresindeki Tel Abyad ile Suluk beldelerini yoğun top ateşine tutuğunu belirtti. Rakka'da Özgür Suriye Ordusu birlikleriyle ordu birlikleri arasında çatışmaların yaşandığını kaydeden SNN, halkın bölgeden kaçmaya başladığını bildirdi.

SNN, Şam'ın Doğu Guta ve Besatin bölgelerinin savaş uçaklarınca bombalandığını, Humus ve Halep'in çevre beldelerinin de şiddetli hava saldırılarına hedef olduğunu ifade etti.

Suriye resmi haber ajansı SANA ise güvenlik güçlerinin, ülke genelinde gerçekleştirdiği operasyonlarda çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini ve araçlarını imha ettiğini kaydetti.
BİZE ULAŞIN