23 milyona 'Kral' hayatı

Rock'n Roll'un Kralı Elvis Presley'in Beverly Hills'deki malikanesi 12.9 milyon dolara (23 milyon 310 bin TL) satılığa çıkarıldı

ABD'nin Los Angeles kentinde Beverly Hills bölgesinde bulunan, Elvis Presley ile eşi Priscilla Presley'in boşanmadan önce birlikte yaşadıkları lüks malikane, 12.9 milyon dolardan (23 milyon 310 bin TL) satışa sunuldu. 1958'de inşa edilen malikanenin aylık kira getirisinin 25 bin dolar (45 bin TL) olduğu kaydedildi. 5 banyosu, 4 yatak odası, havuzu ve spa'sı bulunan malikanenin en büyük özelliği ise dört bir yanını saran dev camları sayesinde bolca güneş alıyor olması. 5 bin 367 metrekarelik kullanım alanı olan malikanenin Pasifik Okyanusu manzarası ve müşterilerin en çok dikkatini çeken özellikler arasında.

ELVİS'İN KIZININ DOĞDUĞU EV

Presley'lerin 1967'de 400 bin dolar vererek aldığı malikane, çiftin tek çocukları Lisa Marie Presley'in de doğduğu ev... 1977'de henüz 42 yaşındayken hayatını kaybeden efsane şarkıcı, 1973'te eşi Priscilla ile boşandıktan sonra, ölümünün ardından müze haline getirilen Memphis'teki malikanesi Graceland'e taşınmış ve evi 500 bin dolara elden çıkarmıştı. Presley hayranları, dev giriş kapısında "Kral"ın el yazısıyla yazılmış bazı notlar bulunan malikaneyi yıllar boyunca ziyaret etmiş, bazı dönemlerde malikaneye akın edenlere, evin içini gezme imkanı da tanınmıştı. Presley'in yaşarken Frank Sinatra, Dean Martin, Tony Curtis ve Ray Charles'a komşu olduğu malikanenin yakınlarında şimdilerde Jennifer Aniston ve komedyen David Spade oturuyor. Malikaneyi satışa çıkaran emlak şirketi, "Tüm güzellikleri bir yana Kral Elvis Presley'e ev sahipliği yapması malikanenin değerini kat ve kat artırıyor. Kral gibi yaşamak isteyenler için bulunmaz bir fırsat" yorumunu yapıyor.

BİZE ULAŞIN