Enkazdan yeni misket bombası çıktı

Merkezi New York'ta bulunan İnsan Hakları İzleme Örgütünün, "Suriye'de misket bombası kullanılıyor" raporuna Suriye yönetiminden yalanlama geldi.

Ordu "misket bombamız yok" diyerek iddiaları yalanlasa da, Başkent Şam'da dün gerçekleştirilen bazı bombardmanların ardından yıkılan binaların enkazından ve evlerin bahçelerinden misket bombaları çıktı. Şam'ın dışında Halep'teki bombalanan bir evin içinden de misket bombası parçaları bulundu. Suriyeli aktivistler, misket bombalarını kameralara göstererek, "bunlar salkım yani misket bombası" açıklamasını yaptı. Bulunan misket bombalarının Rus yapımı RBK 250 tipi olduğu açıklandı.

ÖZGÜR SURİYE ORDUSUNDAN HALEP AÇIKLAMASI


Özgür Suriye Ordusu ülkenin ikinci büyük kenti Halep ile ilgili açıklama yaptı. Çatışmaların devam ettiği Halep'in kuzey ve güneyindeki 3 semtin muhaliflerin kontrolüne geçtiği duyuruldu. Özgür Suriye Ordusunun Halep'ten sorumlu üst düzey bir komutanı, "Halep'in kuzeyindeki Mudahame ile güneyindeki Bustan ve Süleyman el Halebi bölgelerini kuşatmış bulunuyoruz" dedi.

HALEP'TE DÜŞÜRÜLEN UÇAĞIN PİLOTU ESİR ALINDI


Muhalifler Halep'te Mig-23 tipi bombardman uçağını, uçaksavar ateşiyle düşürdü. Uçağın pilotu, uçağın vurulduğu an, kendisini paraşütle fırlatarak kurtulmayı başardı. Halep'in al Bab semtine inen pilot, muhalifler tarafından yakalandı. Özgür Suriye Ordusu "düşürülen uçağın piloti İbrahim Raşit, canlı olarak esir alınmıştır" açıklamasını yaptı.

16 ASKER ÖLDÜRÜLDÜ


Çatışmaların sürdüğü Halep'te iki ayrı kontrol noktasına muhalifler tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda, Esat yönetimine bağlı 16 asker öldürüldü.

ASKERLER 3 TON PATLAYICI ELE GEÇİRDİ


Halep'e giden bir kontrol noktasının bulunduğu yol üzerinde içi patlayıcı yüklü bir kamyona ateş açıldı. Dur ihtarına uymayınca rejime bağlı askerler tarafından vurulan kamyonun şoförü öldü, Suriye yönetimi kamyonun içinde 3 ton patlayıcı bulunduğunu açıkladı.

IRAK SINIRINDA ÇOCUKLAR KATLEDİLDİ


Suriye-Irak sınırındaki Ebu Kemal bölgesi bombalandı, bombardman sonucu aralarında 6,7 ve 12 yaşlarında 3 çocuğun da bulunduğu 12 kişi hayatını kaybetti.

BİZE ULAŞIN