'Başım bile ağrımıyor'

Küba Devrimi'nin yaşayan efsanesi Fidel Castro sağlık durumunu bu sözlerle açıkladı. Oğlunun Havana'da bir otelin bahçesinde çektiği bu fotoğraflarla "dimdik ayaktayım" mesajı veren Castro, Batı basınını yerden yere vurdu

Küba devriminin önderi ve dünyada sosyalizmin yaşayan efsanesi Fidel Castro Batı basınında hakkında çıkan "Ölüm döşeğinde" haberlerine tepkisini 'dimdik ayakta' çektirdiği bu pozlarla gösterdi. 86 yaşındaki Castro, oğlu Alex'in Küba'nın başkenti Havana'da bir otelin bahçesinde çektiği bu karelerle birlikte sağlık durumunun iyi olduğuna dair bir makaleyi devletin resmi internet sitesi 'cubadebate'de yayınlattı.

BATI'NIN YALANI
Kendisini ziyaret eden bir Venezüella heyetiyle görüştüğü otelin bahçesinde kareli spor gömleği, hasır şapkası ile oldukça enerjik bir görünüm sergileyen Castro ağaçları incelemeyi de ihmal etmiyor. Batı ülkelerinin basın yayın organlarını kendisini ölüyor gibi yansıtarak bu yalanlarla çıkarlarına hizmet ettiklerini söyleyen Castro "Başım bile ağrımıyor" dedi. Castro fotoğrafların yakın tarihte çekildiğini ispat etmek için de eline komünist görüşlü 'Granma' gazetesinin 19 Ekim tarihli bir sayısını da alarak poz verdi.

MARTTAN BU YANA İLK
Önceki gün Castro'yu ziyaret eden Venezüella heyetinde bulunan Venezüella eski Başkan Yardımcısı Elias Jaua, Castro'yla birlikte fotoğrafını göstererek efsane liderin sağlığının iyi olduğunu açıklamıştı. Castro, Papa 16'ncı Benedict'le geçtiğimiz mart ayında görüşmesinden bu yana kamuoyu önüne hiç çıkmamış, İspanyol ABC gazetesi "Doktoru 'Castro'nun birkaç hafta ömrü kaldı' diyor" iddiasını ortaya atmıştı.

BİZE ULAŞIN