UBP kurultayı mahkemelik oldu

KKTC'nin iktidar partisi olan UBP'nin geçen pazar günü yapılan kurultayı mahkemelik oldu.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Adayı ve Gazimağusa Milletvekili Ahmet Kaşif, UBP'nin 19. Kurultayından çıkan sonucu yargıya taşıdıklarını ve bugün davalarını dosyaladıklarını söyledi. Ahmet Kaşif, hukukçularının bugün davayı dosyaladığını ve 30 Ekim'e gün aldığını ifade ederek, en doğru kararı yargının vereceğine inandığını belirtti. "Bu şekilde olmasını istemezdik, ancak bize alternatif bırakmadılar" diyen Kaşif, her kurula saygıları olduğunu, ancak divanın kendilerinin itirazlarını dikkate almadığını, Başbakan İrsen Küçük'ün "Sen sonucu açıkla, isteyen mahkemeye gitsin" dediğini savundu.

Partilerin tüzüklerle yönetildiğini, kendilerinin de bu tüzük ve yönetmeliklere uyulmasını istediklerini vurgulayan Ahmet Kaşif, konu hakkında hukukçulara danıştıklarını, hukukçuların yüzde 98'inin ikinci turun yapılmasına ilişkin görüş belirttiğini kaydetti. Kaşif, divanın tüm tepkilere rağmen aleyhlerinde karar aldığını, itirazlarının başka yönlere çekilmemesi gerektiğini söyleyerek, en doğru kararı yargının vereceğini yineledi.

Öte yandan Ahmet Kaşif, bugün yayımladığı Kurban Bayramı mesajında, Ulusal Birlik Partisi ve ülkenin an fazla ihtiyaç duyduğu şeylerin güven, sevgi, saygı, birlik-beraberlik olduğunu vurgulayarak, Kurultay sonucunun yargıya taşındığını da mesajında belirtti.

BİZE ULAŞIN