Kiliseye intihar saldırısı

Kuzey Nijerya'da bir Katolik kilisesine bomba yüklenmiş iki araçla intihar saldırısı düzenlendi.

St Rita kilisesine düzenlenen saldırıda iki araç da kilisenin içine girerek patlatıldı. Patlama dini çeşitliliğin olduğu Kaduna kentinde düzenlendi.

Patlamada onlarca ölü ve yaralı olduğu tahmin ediliyor. Patlamanın çevre binalara da zarar verdiği belirtildi.

Patlamayı henüz üstlenen olmasa da gözler geçmişte benzer türde saldırılar gerçekleştiren Boko Haram örgütüne çevrildi.

Haziran ayında da Kaduna kentinde kiliseye saldırı düzenlenmiş saldırı sonrası bir hafta devam eden şiddet olaylarında en az 90 kişi ölmüştü.

BİR KİŞİ DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

Nijerya'nın kuzeyindeki Kaduna kentinde bir kilise yakınında bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısından sonra, bir kişinin öfkeli Hristiyan grup tarafından dövülerek öldürüldüğü bildirildi.

Görgü tanıkları, öfkeli kalabalığın Müslüman olduğunu düşündükleri motosikletli bir kişiyi dövdüklerini ve üzerine benzin dökerek ateşe verdiklerini belirtti.

Bir kurtarma görevlisi de olayı doğrulayarak, ekiplerin kalabalığın çok öfkeli olması nedeniyle müdahale edemediğini, motorsiklet sürücüsünün ise hayatını kaybettiğini söyledi.

Kaduna kentindeki Malali mahallesinde, St. Rita Katolik kilisesi yakınında düzenlenen saldırıda, saldırgan da dahil olmak üzere 3 kişinin öldüğü, çok sayıda kişinin yaralandığı bildirilmişti.

BİZE ULAŞIN