Gazze'den İsrail'e misilleme

İsrail'in saldırılarına karşılık Gazze'den roketle İsrail'e yapılan misilleme sonucunda 3 İsrailli hayatını kaybetti. Buna karşılık İsrail'in Gazze'ye hava saldırılarının bugün de devam ettiği bildirildi.

İsrail dün gün boyunca Gazze'yi bombalamış, Hamas'ın askeri kanadının lideri Ahmed Caberi'nin yanı sıra 8 kişi ölmüştü. İsrail operasyonun genişleyeceğini duyururken, Hamas da "Cehennemin kapıları açıldı" açıklamasını yaparak misillemenin sinyallerini vermişti.

CABERİ'NİN SUİKASTE UĞRADIĞI ANİSRAİL BİR AMBÜLANSI VURDU

Gazze'nin kuzeyindeki Al Tawam bölgesinde hastaneye yaralı taşıyan bir ambülansın, İsrail savaş uçakları tarafından hedef alındığı iddia edildi.

GAZETECİLER GAZZE'YE ALINMIYOR

Gazze saldırılarının başlamasıyla Erez sınır kapısına akın eden yabancı gazeteciler bu sabah 07.00'den bu yana Gazze Şeridine girmeye çalışıyor. Ancak İsrailli yetkililerin kapıda bekleyen 20 kadar gazetecinin Gazze'ye girmesine izin vermediği öğrenildi.

BATI ŞERİA'DA GAZZE GÖSTERİSİ

Gazze'deki saldırılar Batı Şeria'daki Filistinlilerin tepkisine yol açtı. Al Huwwara kontrol noktasının önünde yüzlerce Filistinli protesto gösterisi düzenledi. İsrail askerleri ile göstericiler arasında kısa süreli çatışmalar yaşandı. Çıkan olaylarda en az 2 Filistinli tutuklandı.


BİZE ULAŞIN