Mısır'da Erdoğan posterli protesto

Başkent Kahire'de, İsrail'in Gazze saldırılarını protesto eden binlerce Mısırlı, üzerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın resminin bulunduğu posterlerle Tahrir Meydanı'na yürüdü.

Kahire'deki El Ezher Camii'nde kılınan Cuma namazının ardından, İsrail saldırılarına tepki göstermek amacıyla Tahrir'e yürüyen binlerce kişi, "Filistin bağımsızdır, Silahlarınızı bırakmayın" sloganları attı.

Göstericilerden Mahmud Garabavi adlı vatandaş, "Bugün, Dimyat'tan Gazze'deki insanları desteklemek için geldim. Onları asla yalnız bırakmayacağız" dedi.

Bir başka gösterici olan Ahmet Fethi de, "Yaptığımız gösteriyle Gazze'deki kardeşlerimizi destekleyerek, hala Gazze'yi bombalayan Ziyonist rejime, zulüm devrinin artık kapandığı mesajını göndermek istiyoruz. Bu saldırılar cezasız kalmayacaktır. Eğer Arap Hükümetleri bu konuda harekete geçmezlerse biz geçeceğiz" şeklinde konuştu.

Gösterilerde, Türkiye ve Mısır bayraklarının alt alta bulunduğu posterlerin üzerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi olması dikkat çekti.
BİZE ULAŞIN