Tel Aviv'de şiddetli patlama

İsrail'de Tel Aviv kentinde bir otobüste patlama meydana geldiği bildirildi. Patlamanın sebebi henüz ortaya çıkartılamadı. Görgü tanıklarına göre patlama anında otobüste yolcu yoktu. Ancak Reuters'in sağlık ekiplerine dayandırdığı bilgilere göre patlama sonucu yaralı sayısı da 20'ye ulaştı. Yaralılardan 5'inin durumunun ağır olduğu bildirildi.

İsrail'in Tel Aviv kentinde otobüste meydana gelen patlamada yaralananların sayısının 20'ye yükseldiği belirtildi.

Kent merkezinde Dan adlı şirkete ait bir otobüste meydana gelen patlamada yaralananların sayısının 20'ye yükseldiği, yaralılardan 3'ünün durumunun ağır olduğu bildirildi.

BİR KADIN TUTUKLANDI


İsrail Kanal 2 televizyonunun haberine göre, otobüsteki patlamayla ilgisi olduğu şüphesiyle 1 kadın tutuklandı. Haberde, tutuklanan kadının kimliğine ilişkin bilgi verilmezken, patlamayla ilgili olarak bir başka kadının da arandığı ifade edildi.

Olayın intihar saldırısı olmadığını açıklayan İsrail polisi, patlamanın otobüsün yakınındaki bombanın patlatılması sonucu meydana geldiğini ileri sürdü.

Yedioth Ahranot gazetesi ise patlamanın Savunma Bakanlığı yakınlarında gerçekleştiğini, askerlere bakanlık binasından ayrılmamaları yönünde uyarıda bulunulduğunu kaydetti.

İSRAİL SALDIRIYA KARŞILIK VERDİ

Öte yandan Tel Aviv'deki bombalı saldırının ardından İsrail Gazze'ye ağır bir bombardıman başlattı.

BİZE ULAŞIN