Bebeğini tuvalete atan anne konuştu

Çin’de bir evin tuvaletinden kanalizasyon borusuna sıkışan bebeği, annesinin polislere ihbar ettiği ortaya çıktı. 22 yaşındaki anne, kürtaj masraflarını karşılayamadığı için tuvalette doğum yaptığını açıkladı.

Çarşamba 29.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 29.05.2013 11:33
ABONE OL

Çin'in Jinhua kentindeki bir binanın tuvaletinden kanalizasyona giden boruda sıkışan birkaç günlük bebeğin mucize kurtuluşu tüm dünyada yankı uyandırdı.

Yetkililere borulardan bebek ağlama sesinin geldiğini ihbar eden 22 yaşındaki kadının yürütülen soruşturma sonucu yeni doğan bebeğin annesi olduğu ortaya çıktı.

Kurtarma operasyonu sırasında olanları sessizce izleyen annenin daha sonra evine uğrayan polis, genç kadının odasında oyuncaklar ve kanlı tuvalet kağıtları buldu.

Zhejiang haber sitesine göre, yeni doğum yapan anne suçunu polise itiraf etti. İsmi açıklanmayan bekar kadın kürtaj masraflarını karşılayamadığını, bu yüzden gizlice binada bulunan ortak tuvalette doğum yaptığını açıkladı. Genç kadın, bebeğin kanalizasyon borusuna düştüğünü, çıkaramadığı için ev sahibine haber verdiğini belirtti. Ev sahibi ise tuvalette doğum yapıldığına dair bir ize rastlamadığını söyledi.

Borudan kurtarıldığında hala plasentayla kaplı olan 2.8 kg ağırlığındaki bebek hastanede yoğun bakıma kaldırıldı.

Olay Twitter'ın Çin'deki karşılığı Weibo'da büyük tepki yarattı.

Bir kullanıcı "Bunu yapan anne ve babanın kalpleri kanalizasyon borusundan bile kirli" dedi.

Sıkı bir aile planlaması programının yürütüldüğü Çin'de 30 yıldan fazla bir süredir tek çocuk politikası uygulanıyor.

Geleneksel olarak erkek çocuklar kız çocuklarına tercih edilirken, mali ve sosyal sorunlar da çiftlerin çocuk kararını etkileyebiliyor. Evlilik dışı ilişkilerden doğan çocuklar terk edilirken, tek çocuk politikasını ihlal eden çiftler para cezasına da çarptırılabiliyor.