Beyaz Saray'a da zehirli mektup

New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg'e gönderilen zehirli mektubun bir benzerinin Beyaz Saray'a da gönderildiği açıklandı.

Perşembe 30.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 30.05.2013 23:20
ABONE OL
Beyaz Saray yetkilileri konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmazken, NBC Televizyonu FBI kaynaklarına dayandırarak verdiği haberinde mektubun risin maddesi içerip içermediğinin anlaşılması için incelendiğini duyurdu.

Başkan Obama'ya gönderilen mektubun içeriğinin New York Belediye Başkanı Bloomberg'e gönderilen metinle aynı olduğu belirtildi. Mektupta, "Bu mektupta yer alan şey, senin için planladığım şeyle kıyaslanamaz bile." ifadelerinin bulunduğu belirtiliyor.
Bloomberg'e gönderilen mektuplarla, Obama'ya gönderilen mektupların ABD'nin Shreveport kasabasında mühürlendiği belirlendi. Mektuplarda, "Elimdeki silahları alman için önce beni ve ailemi öldürmen gerekecek." ifadeleri, mektupları gönderenlerin motivasyonunun Bloomberg ve başkan Obama'nın silah yasası konusundaki tutumuyla ilgili olduğu şeklinde yorumlandı.
New York Belediye Başkanı Blooemberg, ABD'nin en güçlü silah karşıtı lobisinin öncüsü olarak bilinirken, Başkan Obama da silah edinme konusunun yeni bir düzenlemeye kavuşmasını savunuyordu.