Halep'te varil bombalı saldırı: 15 ölü

Suriye ordusunun Halep'te muhaliflerin denetimindeki bölgelere varil bombalarıyla düzenlediği saldırıda, ilk belirlemelere göre 15 kişi öldü.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi'nden (LCC) yapılan açıklamada, orduya ait helikopterlerin Halep'te, Şeyh Lütfi, Mesekin Hananu, Meşhed bölgesi ile Kafr Hamra beldesinevaril bombaları ile saldırı düzenlediği bildirildi.

Olayda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 15 kişinin öldüğü belirtilen açıklamada, kentin Ensari bölgesine yönelik saldırıda ise çok sayıda binanın hasar gördüğü kaydedildi.

Halep'teki aktivistlerden Yemen Haco da yaptığı açıklamada, savaş uçaklarının Ensari bölgesini bombalaması sonucu onlarca evin yıkıldığını ifade ederek, "Sivil savunma ekipleri, rejimin bölgeye ikinci bir saldırı ihtimaline karşı halkı bölgeden geçici bir süreliğine tahliye etti" dedi.

Rejimin birliklerinin sabahtan bu yana Halep'te yönetim karşıtlarının kontrolünde olan bölgeleri bombaladığını aktaran Haco, "Şam yönetimine bağlı güçler, birkaç gündür Halep'te muhaliflerin denetiminde olan bölgeleri bombalıyor. Varil bombaları kentte büyük hasara neden oldu" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN