Nijerya'da intihar saldırısı: 21 ölü

Nijerya’nın Maiduguri kentinde intihar saldırısı girişiminde bulunan 4 Boko Haram militanının üzerlerindeki patlayıcıların askerlerin açtığı ateş nedeniyle infilak etmesi sonucu 21 kişi öldü.

Nijerya'nın Maiduguri kentinde intihar saldırısı girişiminde bulunan 4 Boko Haram militanının üzerlerindeki patlayıcıların askerlerin açtığı ateş nedeniyle infilak etmesi sonucu 6'sı militan olmak üzere 21 kişi öldü, 17 kişi yaralandı.

Nijerya ordusundan daha önce yapılan açıklamada, Maiduguri-Damboa karayolundaki dev bir benzin istasyonuna yönelik büyük bir intihar saldırısı yapmayı planladığı sanılan militanların bu girişiminin bir istihbaratı değerlendiren Nijerya ordusunca engellenmesine karşın, militanların üzerlerindeki patlayıcıların infilak etmesinin önüne geçilemediği belirtilmişti. Patlamada 5 askerin yaralandığı kaydedilen açıklamada, ölü ve yaralı sayısını belirleme çalışmalarının sürdüğü ifade edilmişti.

Bölgede bulunan AA muhabirine konuşan görgü tanıkları da patlamada Peace FM adlı radyo kanalına ait binalarda hasar meydana geldiğini ve etrafta çok sayıda yanmış halde cesetler bulunduğunu bildirmişti.
BİZE ULAŞIN