Uçağın sırrı hiç çözülemeyebilir

239 yolcusuyla kaybolan Malezya uçağı için karamsar açıklama: "Sabotaj, kaçırılma, kişisel problemler... Uçağın üzerindeki sır perdesi belki de hiçbir zaman kalkmayabilir."

Malezya'dan Çin'e gitmek üzereyken içindeki 239 yolcusu ile 8 Mart'ta kaybolan Malezya Havayolları'na ait uçağı arama çalışmaları aralıksız sürüyor. Hint Okyanusu'ndaki enkaz arama çalışmalarına birçok ülkeden toplam 10 uçak ile 9 gemi katılıyor. 221 bin kilometrekarelik alanda sürdürülen arama çalışmalarına bulutlu havanın engel olduğu, ancak çalışmaların devam ettiği kaydedildi. Tüm aramalara rağmen uçağın enkazları ile ilgili olarak hâlâ somut bir sonuç alınamadı. MH370 sefer sayılı uçağın kayboluş nedeni hakkında şimdiye kadarki en karamsar açıklama ise dün geldi. Malezya polis şefi, uçağın kayboluş nedeninin belki de hiçbir zaman açıklığa kavuşturulamayacağını duyurdu. Polis Şefi Halid Ebubekir, "Sabotaj, kaçırılma, kişisel problemler ve psikolojik faktörler başta olmak üzere uçağın kayboluşu hakkında tüm detayları inceliyoruz. Yolcuların bu konuda parmağı olduğunu düşünmüyoruz. Uçağın kayboluşu ile ilgili sır belki de hiçbir zaman aydınlatılamayabilir" dedi.

PİLOTLAR BİRİNCİ ŞÜPHELİ
İngiliz Reuters ajansına isimlerini vermeden konuşan Malezyalı polis kaynakları uçağın kasıtlı olarak mevcut uçuş rotasının dışına çıkarıldığı ihtimali üzerinde yoğunlaştıklarını belirtti. Bu çerçevede de uçağın pilotları Zaharie Ahmed Shah ve yardımcısı Faruk Abdulhamid'e odaklanıldığı kaydedildi.
BİZE ULAŞIN