80 saat sonra hayata dönüş

Çin'de hızlı tren için inşa edilen tünelin altında kalan 12 işçi, 80 saat sonra kurtarıldı. Bütün işçilerin hayatta olması mucize olarak değerlendirildi

Çin'in kuzey batısında bulunan Jilin eyaletinde hızlı tren için tünel kazan işçiler, göçük altında kaldı. Ancak 12 işçi, 80 saatlik çalışmanın ardından kurtarıldı. Çarşamba gecesi yerel saatle 02.00'de yaşanan çöküntü tünelde çalışan işçilerle dış dünyanın bağlantısını kesmişti. Beton dökme çalışmaları sırasında yaşanan kazanın ardından seferber olan ekipler cuma gecesi işçilere yiyecek, içecek ve tıbbi malzeme ulaştırmayı başarmıştı. Adım adım ilerleyen çalışmalar hafta sonu sonuç verdi ve arama kurtarma ekipleri, işçileri mahsur kaldıkları tünelden çıkarabildi. Uzun süren çalışmaların olumlu sonuç vermesinin ardından yaşanan duygusal dakikaların fotoğrafları, dünya basınında da geniş yer aldı. İşçilerden hiçbirinin hayati tehlikesinin bulunmaması mucize olarak değerlendirildi. Yetkililer çöküntünün sebeplerini araştırmaya devam ediyor.

Sırada 22 madenci var
Ülkenin güney batısındaki Yunnan eyaletindeyse bir kömür madenini su bastı. Aşırı yağışın tetiklediği baskın yüzünden 22 madenci tünellerde mahsur kaldı. Yetkililer bölgeye 500 arama kurtarma görevlisi sevk etti.
BİZE ULAŞIN