Boston saldırıları mağdurları anıldı

ABD'de geçen yıl düzenlenen Boston Maratonu sırasında düzenlenen ve 3 kişinin ölümüne, 264 kişinin de yaralanmasına yol açan bombalı saldırıların birinci yıldönümü nedeniyle gerçekleşen anma etkinlikleri kapsamında bir de kilise ayini yapıldı.

Cohar ve Tamerlan Tsarnaev kardeşler tarafından gerçekleştirildiği ileri sürülen 117. Boston Maratonuna yönelik bombalı saldırıların birinci yıldönümü nedeniyle kentte bir dizi anma programı düzenlendi.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'in de katılımıyla gerçekleşen Hynes Convention Center'daki ve olay yerindeki anma törenlerinin ardından akşam da kurbanlar, yaralılar ve yakınları için kilise ayini yapıldı. Hristiyanların yanı sıra birçok başka din mensubunun da katıldığı ayine, saldırıların gerçekleştiği Boylston Caddesi üzerindeki Old South Kilisesi evsahipliği yaptı. ''Bir yıl sonra umut ve anma'' konulu ayinde, ilahilerin söylendi, mum yakma merasimi yapıldı. Geçen yılki maratona katılan bazı sporcuların da katıldığı ayin sırasında zaman zaman duygulu anlar yaşandı.

Ayinin başladığı saatlerde, bombalı saldırıların yaşandığı, kilisenin üzerinde bulunduğu caddede şüpheli çanta paniği yaşandı. Patlama noktasında fark edilen iki sırt çantası polis denetiminde patlatılırken, çantalardan birinin içinden pirinç pişirmeye yarayan elektrikli tencere çıktı. Olayla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.
BİZE ULAŞIN