ABD'de iki polis daha öldürüldü

ABD'nin New York kentinde 20 Aralık'taki saldırıda 2 polisin hayatını kaybetmesinin ardından 2 polis daha silahlı saldırıya uğrayarak hafif yaralandı.

ABD'de iki polis daha öldürüldü
ABD'nin New York kentinde, soygun şüphelilerini kovalayan 2 polisin, uğradıkları silahlı saldırıda hafif yaralandıkları belirtildi.

New York Polis Teşkilatı'na (NYPD) bağlı 2 polisin 20 Aralık'ta düzenlenen saldırı sonucunda hayatını kaybetmesinin ardından, 2 NYPD polisine daha, Bronx bölgesinde silahlı saldırı düzenlendi.

Bir sırtından, diğeri elinden hafif yaralanan polislerin St. Barnabas Hastanesi'ne kaldırıldığı bildirildi.

ŞÜPHELİLER KAÇTI

NYPD'den yapılan açıklamada, 184. Sokak ve Tiebout Caddesi'nde gerçekleşen saldırının, polislerin otomobille kaçan ve kaza yapan soygun şüphelilerini takip ederken meydana geldiği, şüphelilerin daha sonra yaya olarak kaçtığı ifade edildi.

Saldırı, Brooklyn'de geçen ay öldürülen NYPD mensubu Wenjian Liu ve Rafael Ramos'un cenaze töreninde bazı polislerin sırtını döndüğü New York Belediye Başkanı Bill DeBlasio ve New York Emniyet Müdürü William Bratton'un, suç oranlarının geçen yıla göre yüzde 4,6 düştüğünü açıkladığı ortak basın toplantısından birkaç saat sonra meydana geldi.
BİZE ULAŞIN