Fransa saldırısında dikkat çeken iddia!

Fransa saldırısında dikkat çeken iddia!

Dünyayı bir anda yasa boğan Fransa'daki korkunç saldırıyla ilgili bir iddia ortaya atıldı. Buna göre saldırının gerçekleştiği binada çalışan bir görgü tanığı derginin kapısının önünde sürekli polislerin olduğunu ancak son zamanlarda polislerin ortadan kaybolduğunu, saldırı günü de orada olmadıklarını bunun büyük bir soru olduğunu söyledi.

  • Dünya
  • Perşembe 08.01.2015 11:00

Ayrıca olayın ardından dergiye ilk kez giren kişiler tüm şirketin kan içinde olduğunu korkunç bir manzaraya tanıklık ettiklerini anlattı.

Fransa saldırısı bugün dünya basınının da en önemli gündem maddesi. Independent gazetesi olaya tanıklık eden kişilerin yaşadıkları dehşete ayrıntılı yer verdi. Tanıklardan biri oldukça ilginç bir ayrıntıta dikkati çekti. Buna göre uzun bir süredir derginin kapısında bir polis ekibinin beklediğini ancak o polislerin son zamanlarda olmadığı, saldırı günü de derginin korunmasız olduğu belirtildi.


Independent'ın konuştuğu şirket yetkilisi Luc Hermann, kendisine aktarılan tanıklıkları anlattı.

"Luc Hermann, ofisleri Charlie Hebdo ile aynı binada ve aynı katta yer alan bir televizyon şirketi olan Premiere Lignes'in yetkili müdürü. Dün, ofisinde yaklaşık 30 kişi vardı. Muhabirlerimiz ağır ateşi duydu. Binanın saldırı altına olduğunu ve hedefin Charlie Hebdo olduğunu hemen anladılar. Ön kapıyı kapattılar." Kendileri muhabir. Güvende olduklarını anladıklarında saldırganları görüntülemek ve hikayeyi anlatmak istediler. Saldırganların polis memurlarına ateş açmalarını görüntülemeyi başarabildiler."

SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN POLİS MÜSLÜMAN ÇIKTI!- TIKLAYIN

PEYGAMBERE HAKARET ETMİŞTİ- TIKLAYIN

CHARLIE HEBDO DERGİSİNE SALDIRI: EN AZ 12 ÖLÜ - TIKLAYIN

İŞTE SALDIRININ GÖRÜNTÜLERİ - TIKLAYIN

CHARLIE HEBDO SON OLARAK O TWEETİ PAYLAŞTI - TIKLAYIN
O DERGİDEN KEHANET GİBİ KARİKATÜR- TIKLAYIN

"SALDIRIDAN SONRA İLK EKİBİM İÇERİ GİRDİ"

Luc Hermann saldırganların kaçmalarından sonra Charlie Hebdo'nun haber odasına ilk girenin ekibi olduğunu söyledi:

"Üç ya da belki de dört muhabirimiz haber odasına girdi. Tüm gördüklerinin her taraftaki kan ve yaralı insanlar olduğunu söylediler." "Yaralı insanlara yardım etmeye başladılar. Bu, onlar için son derece şoke ediciydi. Onları bina dışına çıkartmaya yardımcı oldular ve güvenlik güçleriyle yolda karşılaştılar. Orada 20'den fazla insan yoktu. İş arkadaşlarım için oradaki durumu bana anlatmak zordu."

OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR - TIKLAYIN

FRANSA'DA YARIN ULUSAL YAS İLAN EDİLDİ - TIKLAYIN

İSPANYOL AKTÖRÜN KATLİAM MESAJI ÜLKEYİ SALLADI - TIKLAYIN

"POLİSLERİN NEDEN OLMADIĞI BÜYÜK BİR SORU?"

Şirket yetkilisi, binanın güvenliği konusundaysa şöyle konuştu: "Charlie Hebdo'nun ön kapısının önünde uzun bir süre bir arabada iki polis beklemişti. Polisin görünür bir şekilde varlığı söz konusuydu. Ama son haftalarda yoklardı. Neden orada olmadıkları büyük bir soru."

O DERGİYE SALDIRIDA MANİDAR ZAMANLAMA - TIKLAYIN

FRANSA KANLI SALDIRI SONRASI AYAKLANDI - TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN