Fransa'da polise bir saldırı daha!

Dün yaşanan katliamın ardından bu sabah da Fransa'nın Paris kentinde 2 polise silahlı saldırı düzenlendi. Olayın dünkü saldırı ile ilgisi olup olmadığı henüz netlik kazanmazken yaralanan kadın polis hayatını kaybetti.

Fransa'da polise bir saldırı daha!

Fransa'nın başkenti Paris'te bir polis ekibine sabah saatlerinde silahlı saldırı düzenlendi. Polis kaynakları, başkent Paris'in güneyinde yer alan Malakoff semtinde trafikte seyir halindeki bir araçtan yoldaki polis ekibine iki el ateş açıldığını duyurdu. Fransa'nın başkenti Paris'te polise, üzerinde kurşun geçirmez yelek bulunan bir kişi tarafından otomatik silahla ateş edildi. Kadın polis yaşamını yitirirken, saldrıgan da kaçtı.

O DERGİYE SALDIRIDA MANİDAR ZAMANLAMA - TIKLAYIN

FRANSA KANLI SALDIRI SONRASI AYAKLANDI - TIKLAYIN

Saldırının dün haftalık gazete Charlie Hebdo'ya yapılan saldırıyla ilişkisi olup olmadığı konusunda hala net bir bilgi yok.

Olay yerine giden Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, kaçan saldırganın bulunması için çalışmaların sürdüğünü açıkladı. AFP, saldırının ardından bir kişinin gözaltına alındığını bildirmişti.

Olayın dün mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Paris'teki merkezine yapılan saldırıyla ilgisi olup olmadığı araştırılıyor.

HIRSIZLIK İDDİASI

Ancak France İnfo Radyosu, iki olay arasında bağlantı olmadığını iddia etti.
France İnfo'ya göre olay şu şekilde gelişti: Dün yaşanan saldırı sebebi ile maksimum düzeye çıkarılan terörle mücadele alarmı sonrası Fransa'daki tüm eğitim kurumları polis tarafından korumaya alındı. Bir okulun yakınında bir araba çalındı, hırsız çaldığı araç ile kaçmak isterken kaza yaptı. Kaza yaptığı diğer aracın sürücüsü ile hırsız arasında çıkan tartışma yakında olan polisin olay yerine gelmesine sebep oldu. Gelen polisleri görünce üzerindeki silahı çekerek polisi ağır şekilde yaralayan hırsız, kısa bir müddet sonra yakalandı.

CHARLIE HEBDO SON OLARAK O TWEETİ PAYLAŞTI - TIKLAYIN

SALDIRGANLARIN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU! TIKLAYIN...

FRANSA'DA YARIN ULUSAL YAS İLAN EDİLDİ - TIKLAYIN

PEYGAMBERE HAKARET ETMİŞTİ- TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN