Fas'tan Paris'teki yürüyüşe şartlı katılım

Fas, ülkeyi Dışişleri Bakanı Mizvar'ın temsil edeceği eyleme katılım için Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin taşınmaması gerektiğini belirtti.

Fas'tan Paris'teki yürüyüşe şartlı katılım
Fas Dışişleri Bakanlığı, Paris'te yarın düzenlenecek "Terörü Telin ve Fransız Halkı ile Dayanışma Yürüyüşü''ne katılım için, eylemde Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin yer almamasını şart koştu.

Fas resmi ajansı MAP'ın haberine göre, Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Fransa'daki terörist saldırılara tepki için düzenlenecek yürüyüşte, ülkeyi Dışişleri Bakanı Salahaddin Mizvar'ın temsil edeceği belirtildi.

"Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin taşınması durumunda, Dışişleri Bakanı ya da Faslı herhangi bir yetkilinin yürüyüşe katılması mümkün değil" denilen açıklamada, Mizvar'ın katılımının, Fransa halkıyla dayanışma içinde olduklarını gösterme amacı taşıdığı ifade edildi.

Paris'in sembol meydanlarından Republique'de yarın geniş katılımlı bir yürüyüş düzenlenecek. Yürüyüşe pekçok yabancı hükümet ve devlet başkanının katılması bekleniyor.
BİZE ULAŞIN