Şerif Kuaşi ve Coulibally'nin vukuatları varmış

Paris'teki Charlie Hebdo karikatür dergisine saldırı düzenleyen Kuaşi kardeşlerden, Şerif Kuaşi'nin komşusu, pop müzik dinlediği için saldırgan tarafından dövüldüğünü anlattı. Yahudi marketinde rehine eylemi düzenleyen Coulibaly’nin ise Paris’in banliyölerinden Fontenay aux Rose’daki bir parkta silahla bir kişiyi yaraladığı belirtildi.

Şerif Kuaşi ve Coulibally'nin vukuatları varmış
Güvenlik gerekçesiyle ismini vermek istemeyen komşu, Kuaşi'nin sık sık kapısını çaldığını ve pop müzik dinlediği için şikayette bulunduğunu söyledi.

Paris'in kuzeyinde kalan Gennevilliers banliyösünde yaşayan Kuaşi kardeşlerin küçüğü Şerif'in pop müziğin haram ve günah olduğunu söyleyerek komşusuyla tartıştığı açıklandı. Komşu, pazar günü tahliye edilen karısı Izzana Hamid ile birlikte aylık 300 euro'ya kiralanan bir evde yaşayan Şerif Kuaşi'nin sadece ilahi ve dini müzikler dinlediğini anlattı.

Komşu, sokakta karşılaştıkları Şerif Kuaşi'nin kendisine, "Hala anlamadın mı? Hala kafirlerin müziğini dinliyorsun, durman lazım" dediğini kendisinin ise, "Kiramı ödüyorum, ne istersem onu dinlerim" dediğini aktardı. Bu cevap üzerine komşusuna kafa atan Şerif Kuaşi, komşusundan "Kendinden utanmalısın, müslümansın ve dinin sana başkalarına saygılı olmanı ve şiddete başvurmamanı söylüyor" cevabını aldı.

Kuaşi'yi polise şikayet ettiğini anlatan komşu, evine yapılan bir geceyarısı ziyareti ve tehdidinden sonra şikayetini geri çektiğini belirtti.

SURİYE SINIRINDA BOUMEDDİENE ALARMI! TIKLAYIN

MARKET SALDIRGANI PARKTA BİRİNİ YARALAMIŞ

İngiliz Channel 4 News ise, Coulibaly'nin Paris'in banliyölerinden Fontenay aux Rose'daki bir parkta silahla bir kişiyi yaraladığının belirlendiğini haber verdi.

Yaralama olayının Coulibaly'nin partneri Hayat Boumeddiene ile yaşadığı daireden sadece beş dakika yürüme mesafesinde olan parkta meydana geldiği belirlendi.

Polis, Coulibaly'nin kadın polisi öldürüp koşer markete saldırı düzenlemeden önce silahıyla atış talimi yapmak üzere bu parka geldiğini tahmin ediyor.

Çarşamba sabahı Paris'te kargaşa yaşanıyordu. Coulibaly'nin işbirlikçileri Şerif ve Said Kouachi kardeşler mizah dergisi Charlie Hebdo'ya saldırarak 12 kişiyi öldürmüştü. Binlerce polis kentte Kouachi kardeşleri yakalamak için insan avı başlatmıştı.

Polis, Amedy Coulibaly'nin bu kargaşa sırasında evinden çıkarak parkta gittiğini düşünüyor.
Parkta koşan bir adamın üzerine aniden ateş açıldığı, adamın ağır bir şekilde yaralandığı ama yakındaki bir eve giderek yardım istemeyi başardığı belirlendi.

Polis çağrılmış, ancak silahlı saldırgan çoktan kaçmıştı. Channel 4 News, parktaki boş kovanlar üzerinde yapılan balistik testlerde kullanılan silahın koşer markette kullanılan otomatik silahla aynı olduğunun belirlendiğini haber verdi.

Coulibaly'nin kadın polisi öldürmeden önce atış talimi yapmak üzere parka gittiği ve burada koşan adamı vurduğu tahmin ediliyor.

BİZE ULAŞIN