Castro'dan Maradona'ya mektup

Castro'dan Maradona'ya mektup

Geçtiğimiz hafta dünya basınında yer alan bazı haberlerde Küba'nın efsanevi lideri Fidel Castro'nun yaşamını yitirdiği iddia edildi. Castro, Maradona'ya yazdığı bir mektupla hayatta olduğunu belirtti.

  • Dünya
  • Salı 13.01.2015 12:31
Küba'da 2006 yılında sağlık sorunları nedeniyle koltuğunu kardeşi Raul Castro'ya devreden efsanevi lider Fidel Castro, Maradona'ya yazdığı bir mektupla hayatını kaybettiği haberlerini yalanladı.

88 yaşındaki Fidel Castro'nun yakın dostu Arjantinli ünlü futbol yıldızı Maradona'ya mektup yazdığı Küba devlet televizyonu Telesur'da yer aldı.

Fidel Castro'nun imzasının yer aldığı mektubun içeriğiyle ilgili ise, bilgi verilmedi.

HAYATTA OLDUĞUNU KANITLAMAK İSTEDİ

Geçtiğimiz yıl 17 Aralık'ta 50 yıl aradan sonra ABD ve Küba ilk kez diplomatik ilişki kurmuştu. Fidel Castro'nun bu konuda açıklama yapmaması, yaşamını yitirdiği iddialarını gündeme getirmişti.

Küba'nın 88 yaşındaki lideri Fidel Castro, 2013 Ocak ayından bu yana kamuoyu karşısına çıkmıyor. Sağlığıyla ilgili sık sık dedikodu niteliğinde haber yapılan Castro, hayatta olduğunu kanıtlamak için açıklama yapmak zorunda kalıyor.

Fidel Castro'nun özel fotoğrafları ise, son olarak geçtiğimiz 21 Ağustos tarihinde yayımlanmıştı. Fotoğraflarda Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve Fidel Castro birlikte görülüyordu.
BİZE ULAŞIN