Filipinler'de Papa ziyareti skandalı

Filipinler’in başkenti Manila’da kan donduran görüntüler ortaya çıktı. Papa Francis’in ülkeye gerçekleştireceği gezi öncesi hükümet Manila sokaklarındaki kimsesiz çocukların hepsini toplayarak bir hücreye koydu. Üstelik çocuklar zorla tutuldukları bu yerlerde açlıktan ölüyor.

Filipinler'de Papa ziyareti skandalı

Filipinler'de yaşanan Papa skandalının görüntüleri ortaya çıkardı. Papa'nın ziyareti öncesi büyük bir hareketliliğin yaşandığı ülkede yetkililer sokaklardaki kimsesiz çocukları adeta başıboş köpekleri toplar gibi toplayıp sığınma evine getirdi. Toplama kampını andıran bu yerde çocuklar yetişkinlerle aynı koğuşlarda büyük bir kalabalık içinde tutuluyor.

İŞTE O FİLİPİNLİ ÇOCUKLAR- TIKLAYIN

Geceleri yerde yatmaya zorlanan çocuklar yetişkinler ya da kendilerinden daha büyükler tarafından dayak ve işkenceye maruz kalıyor. İnsanlık dışı görüntülerin yaşandığı bu yerde açlıktan ölen çocuklar bile var. 11 yaşında bir çocuğun beton zemin üzerinde çıplak bir şekilde yatan cansız bedeni buarada yaşanan dehşetin en güzel göstergesi.Üstelik bu utanç ortamına Papa'nın ziyereti sırasında sokaklarda çocukların dolaşmaması için bir çok çocuk hapsedilmiş durumda. Bunlardan biri de bir demir çubuğa kelepçelenmiş halde tutulan ve acı içinde ağlayan 13 yaşındaki kız çocuğu.

BİZE ULAŞIN