Karikatürler öğretmenin başını yaktı

Fransa'nın Mulhouse kentindeki bir kolejde öğrencilerine Hz. Muhammed karikatürlerini zorla gösteren öğretmen '4 ay okuldan uzaklaştırma' cezası aldı.

Karikatürler öğretmenin başını yaktı
Charlie Hebdo karikatürlerini öğrencilerine zorla gösteren öğretmen 4 ay uzaklaştırma aldı. Fransa'nın Mulhouse kentindeki bir kolejde öğrencilerine Charlie Hebdo dergisindeki Hz. Muhammet karikatürlerini zorla gösteren öğretmen "4 ay okuldan uzaklaştırma" cezası aldı.


HZ. MUHAMMED KARİKATÜRLERİNİ ZORLA GÖSTERDİ: AL BENİ VUR


Öğrencilerinin büyük bölümünün Müslüman olduğu belirtilen Mulhouse François Villon Koleji'nde, daha önce bir "ön hazırlık" yapmadan sınıftaki tüm öğrencileri Charlie Hebdo'nun Hz. Muhammed karikatürlerine bakmaya zorladığı ve öğrenciler ile girdiği tartışmada öğrencilerden birine "Kalaşnikofunu al ve beni vur" dediği açıklanan Plastik Sanatlar öğretmeni Milli Eğitim Bakanlığınca okuldan 4 ay uzaklaştırıldı.


KANLI SALDIRILARDAN SONRA MÜSLÜMANLARA 50 SALDIRI YAPILDI


Charlie Hebdo saldırısından bugüne kadar Fransa'nın çeşitli yerlerinde Müslümanlara ait ibadet yerleri, iş yerleri ve okullara 50 kadar saldırı yapıldı. Saldırılar Cami bahçelerine domuz kafası atmaktan iş yeri kundaklanmasına kadar uzanıyor.

Yine Fransa'nın çeşitli yerlerinde Charlie Hebdo ve market saldırısını yapan terörist zanlıları ile "dayanışma" gösterdiği gerekçesi ile 250 kadar kişi ve öğrenciye en fazlası 4 yıl hapis cezası olmak üzere okuldan uzaklaştırma cezaları verildi.
BİZE ULAŞIN