Mısır'da polise bombalı saldırı

Mısır'ın İskenderiye kentinde güvenlik güçlerini hedef alan bir bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda ilk bilgilere göre iki polis hayatını kaybetti.

Mısır'da polise bombalı saldırı
Mısır'ın resmi haber ajansı MENA, kentin doğusundaki Muntezeh Karakolu yakınında bombalı saldırı düzenlendiğini duyurdu. Güvenlik güçlerini hedef aldığı vurgulanan saldırıda iki polis hayatını kaybetti. Buna göre, İskenderiye güvenlik güçleri yaptıkları aramada karakol yakınında patlamaya hazır ikinci bir bomba tespit etti. İkinci bomba olay yerine gelen bomba imha ekipleri tarafından etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanı Yardımcısı General Emin İzzeddin, bomba imha ekiplerinin bu sabah İskenderiye'nin farklı bölgelerine yerleştirilmiş altı bombayı daha etkisiz hale getirdiğini söyledi. Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

POLİSE SALDIRILAR ARTTI

11 Ocak'ta Kahire'nin kuzeyindeki Kalyubiyye kentinin merkezinde güvenlik güçlerine ait bir konvoya düzenlenen silahlı saldırıda da biri subay beş asker yaralanmıştı.

Mısır'da 3 Temmuz'daki askeri darbeden sonra özellikle ülkenin kuzeyindeki Sina Yarımadası'nda orduyu hedef alan saldırılar arttı. Güvenlik güçlerine yönelik saldırıların çoğunu El Kaide bağlantılı Ensar-ı Beytil Makdis örgütü üstleniyor.

Örgüt ocak ayı sonunda Mısır İçişleri Bakan Yardımcısı Muhammed Said'e düzenlenen suikastı üstlendikten sonra internet üzerinden yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi ve İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim'e de suikast tehdidinde bulunmuştu.
BİZE ULAŞIN