DEAŞ 2 Japon rehine için servet istedi

DEAŞ, 72 saat içinde 200 milyon dolar fidye verilmediği taktirde 2 Japon rehineyi öldüreceğini söyledi.

DEAŞ 2 Japon rehine için servet istedi
Bugün yayınlanan yeni video görüntüleri, DEAŞ örgütünün el-Furkan medya kolu tarafından internette yayınlandı. Videoda elinde siyah bir bıçakla tam bir İngiliz aksanıyla konuşan yüzü örtülü militan önceki rehine videolarında olduğu gibi tehditler savurdu.

Videoda rehin tutulanların Japonya vatandaşı Kenji Goto Jogo ve Haruna Yukawa olduğu belirlendi. Japon yetkililer video görüntüleriyle ilgili olarak henüz bir açıklama yapmadı.

Japonya'nın Batılı askeri güçlere destek verdiğini belirten militan bu durumdan dolayı Japonya'nın da hedeflerinde olduğunu söyledi.

DEAŞ'TAN KORKUNÇ KATLİAM!- TIKLAYIN

72 SAAT İÇİNDE 200 MİLYON DOLAR!

Japonya'yı tehdit eden militan, 72 saat içinde 200 milyon dolar verilmediği durumda her iki Japon rehinenin de öldürüleceğini söyledi.

Ağustos ayında kaçırıldığı düşünülen 40 yaşındaki Haruna Yukawa, özel bir şirkette operatör olarak çalıştığı belirlendi. Fakat niçin Suriye'ye gittiği bilinmiyor.

Kenji Goto Jogo ise ülkedeki iç savaşı aktarmak üzere Suriye'ye giden bir gazeteci olduğu tespit edildi.

Japonya Başbakanı Shinzo Abe'nin altı gün sürecek olan Ortadoğu ülkelerini ziyareti sırasında bu videonun yayınlanmasının manidar olduğu ifade edildi.

DEAŞ ONLARI İŞTE BU YÜZDEN İNFAZ ETTİ- TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN