Japonya Başbakanı Abe, Erdoğan'ı aradı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile yaptığı telefon görüşmesinde, Türkiye'nin, Suriye'de iki Japon vatandaşının terör örgütü DEAŞ tarafından kaçırılmasına hassasiyetle yaklaştığına ve her türlü bilgi paylamışına hazır olduğuna dikkati çektiği bildirildi.

Japonya Başbakanı Abe, Erdoğan'ı aradı
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Japonya Başbakanı Abe ile bu akşam bir telefon görüşmesi yaptı.
İkili ilişkiler ve uluslararası konuların konuşulduğu görüşmede, Suriye'de iki Japon vatandaşının terör örgütü DEAŞ tarafından kaçırılmasının da gündeme geldiği öğrenildi.

DEAŞ REHİNELER İÇİN SERVET İSTEDİ!- TIKLAYIN

DEAŞ'IN ELİNDEKİ REHİNELER SORUNU

İki liderin bu konuda istihbarat ve bilgi paylaşımına önem verdiklerini vurguladıkları görüşme sırasında, bölgedeki kaos ortamından Türk vatandaşlarının da zarar görmüş olduklarına değinildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin Japonya'nın dostu olarak konuya hassasiyetle yaklaştığına, her türlü bilgi paylamışına hazır olduğuna dikkati çekti. Görüşmede, Türkiye'nin dönem başkanı olduğu G-20'nin yanı sıra Sinop Nükleer Enerji Santrali'ne de değinildiği kaydedildi.
BİZE ULAŞIN