Alman ırkçıların duracağı yok

Almanya'da ırkçı saldırılar zirve yaptı. 22 yaşındaki Tuğçe Albayrak'ın Frankfurt'ta saldırıya uğramasının ardından bu kez de Köln'de Burkan İlhan adlı Türk genci Alman gruptan öldüresiye dayak yedi.

Alman ırkçıların duracağı yok

Köln'de bir hastanede yatan Burkan İlhan'ın ağabeyi Burak, AA muhabirine telefonda yaptığı açıklamada, kardeşinin bir grup Alman tarafından dövüldüğünü, henüz tam olarak kendine gelmediğini ifade etti. Kardeşinin yorgun ve uyumaya ihtiyacı olduğu için açıklamayı kendisinin yapacağını belirten Burak İlhan olayı şöyle anlattı:

"Babama yardım ediyorduk. Bir dairenin tadilatı için mobilyaları ve diğer şeyleri aşağı taşıyorduk. Nefeslenmek için kısa bir ara vermek istedik. Bu sırada 10 kişilik bir Alman grubun bir baba ile oğlunu dövdüğünü gördük. Onlar da Almandı. Biz de kavgayı ayırmak için hemen oraya koştuk. Onları ayırdıktan sonra grup ikinci kez baba ile oğlunun üzerine yürüdü. Biz bir kez daha araya girdik."

Bunun üzerine grubun bu kez kendilerine yönelik yabancı düşmanı ve ayrımcı ifadeler kullandığını aktaran İlhan, grubun daha sonra olay yerinden ayrıldığını söyledi.

Burak İlhan, daha sonra ellerinde bıçak ve demir sopalar bulunan 15 kişinin yeniden yanlarına geldiğini belirtti. İlhan, "Bu kez babam gruba durmaları yönünde çağrıda bulundu. Burkan da babamı korumak için onun önüne geçti. Bu arada gruptakilerden bir kişi kardeşime yumruk attı ve ardından demir sopalarla vurdular. Daha sonra olay yerinden kaçtılar" dedi.

Hz. Muhammed'e hakaret karikatürlerini yeniden yayınladılar - TIKLAYIN

Küstah karikatürü onlar da yayınladı - TIKLAYIN

"OLAN YİNE BİZE OLDU"

Kardeşinin yüzünde ve kafasında yaralar oluştuğunu dile getiren İlhan, "Almanlara yardım ederken olanlar bize oldu. Yardım ettiğimiz kişiler eve kaçtılar. O sırada teşekkür etmediler ancak daha sonra hastaneye gelerek teşekkürlerini ilettiler" diye konuştu.

Burak İlhan, polisin saldırganlardan birini yakaladığını ancak yeniden serbest bıraktığını, saldırganları ve yardım ettikleri kişileri tanımadığını söyledi.

MECLİS KÜRSÜSÜNDEN KURAN-I KERİM'E HAKARET- TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN