DEAŞ'ın iki rehine için verdiği süre doldu

DEAŞ elinde tuttuğu iki Japon rehine için Tokyo yönetimine verdiği süre doldu. Rehinelerin akıbetine ilişkin henüz bilgi yok.

DEAŞ'ın iki rehine için verdiği süre doldu
DEAŞ'ın rehin aldığı iki Japon vatandaşından gazeteci olan Kenji Goto'nun annesi Junko Işido basına bir açıklama yaptı. Junko Işido, terör örgütü DEAŞ'tan oğlunu serbest bırakmalarını istedi.

Basın toplantısı düzenleyen Işido, oğlunun bölgede tamamen insani amaçlarla bulunduğunu ve DEAŞ'ın düşmanı olmadığını söyledi. Işido, zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadığı konuşmada, "Oğlum DEAŞ düşmanı değil. Oğlumun serbest bırakılması için kendi hayatımdan vazgeçebilirim. Bu benim için çok az bir fedakarlık olurdu" dedi.

AKADEMİSYENLERİ İNFAZ ETTİLER!- TIKLAYIN


Anne Junko Işido, oğlunun Suriye'de yaşananları dünyaya aktarmak ve DEAŞ'ın rehin aldığı arkadaşı Haruna Yukava'nın serbest kalmasını sağlamak için bu ülkeye gittiğini belirtti ve "DEAŞ'a tüm kalbimle oğlumu serbest bırakmaları için yalvarıyorum" dedi.

Işido, DEAŞ'ı tanımadığını, Japonya'ya turist veya öğrenci olarak gelen tüm Müslümanlara evinin kapılarının her zaman açık olduğunu sözlerine ekledi.

DEAŞ'IN ÖNEMLİ KOMUTANI ÖLDÜRÜLDÜ- TIKLAYIN

13 ÇOCUĞA MAÇ İNFAZI!- TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN