IŞİD Libya'da otel bastı

IŞİD Libya'da otel bastı

Libya'nın başkenti Trablus'ta bir otele bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 2 kişi öldü. Otele giren silahlı grup aralarında diplomatik kurumlarda ve yabancı şirketlerde çalışanların bulunduğu 12 kişiyi rehin aldığı bildirildi.

  • AA
  • Dünya
  • Salı 27.01.2015 16:11
Libya'nın başkenti Trablus'ta, silahlı kişiler Türk turistlerin de kaldığı otele silahlı baskın düzenledi.

Libya'nın başkenti Trablus'taki Corinthia Hotel'e düzenlenen saldırıda 2 kişinin öldüğü, silahlı grubun 12 yabancıyı rehin aldığı bildirildi.

Otel yetkilileri, bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, 2 kişinin yaşamını yitirdiği ifade etti. Yaralıların da olduğunu aktaran yetkililer, sayıya ilişkin ise bilgi vermedi.

Patlamanın ardından otele giren silahlı 5 kişinin 12 yabancıyı rehin aldığı, bu kişiler arasında diplomatik kurumlarda ve yabancı şirketlerde çalışanların olduğu ifade edildi.

Başkent Trablus'taki Corinthia Hotel'e bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, IŞİD'in üstlendiği saldırının ardından silahlı bir grup zorla otele girmişti. Silahlı grubun açtığı ateş sonucu 4 kişinin yaralandığı bildirilmişti.

SALDIRIYI IŞİD ÜSTLENDİ

Öte yandan IŞİD, patlamanın ardından örgüte yakın bir internet sitesinde yayınladığı videoda saldırıyı üstlendi.

"Ebu Enes el-Libi Gazvesi" adıyla yayınlanan videoda, saldırıyı örgütten bir intihar eylemcisinin düzenlediği öne sürüldü.

BİZE ULAŞIN