NY'ta 90 santim kar

ABD'nin doğusunda kar fırtınası nedeniyle 3 bin uçuş iptal oldu. New York Belediye Başkanı "Tarihteki en büyük kar fırtınası" dedi

NY'ta 90 santim kar
ABD'nin New York şehrinde, ülke tarihinin en şiddetli kar fırtınası için alarm verildi. Önceki gün uyarısı yapılan fırtınanın bugün bitmesi bekleniyor. Şehirdeki Ulusal Meteoroloji Dairesi yetkilileri de, "tarihi" fırtına öncesinde "hayati tehlike" yaşanacağına dair uyarılarda bulundu. Kar yağışıyla beraber gelecek olan fırtınanın hızının saatte 96 kilometreye kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Yetkililer yağış ve fırtınanın New York ile sınırlı kalmayacağını; kuzey kesimlere doğru ilerleyerek Connecticut ve Philadelphia eyaletlerine, güney taraflarında ise New Jersey'e sıçrayabileceğini belirtti.

THY SEFER SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPTI - TIKLAYIN

Havayolu firmaları da fırtına uyarılarını dikkate alarak tedbirli davrandı. Fırtınanın etkili olacağı Boston, Newark, LaGuardia ve Philadelphia havalimanlarında dün yapılması planlanan üç binden fazla uçuşun iptal edildiğini duyurdu. New York Belediye Başkanı Bill De Blasio, basın toplantısında, şehirde kar kalınlığının "rekor seviyelerde" olacağını ve halkın fırtınaya hazırlıklı olmasını istedi. "Bu şehrin tarihindeki en büyük kar fırtınası yaşanacak" diyen Blasio, kar kalınlığının 90 santimetreyi geçebileceğini söyledi.
BİZE ULAŞIN