Fatih Üniversitesi'ndeki sergide çarpıcı ABD ve İsrail ayrıntısı

Fatih Üniversitesi'ndeki sergide çarpıcı ABD ve İsrail ayrıntısı

Fatih Üniversitesi'nde düzenlenen bir sergide yayınlanan fotoğraflardan özellikle Filistin üzerindeki politikaları çok eleştirilen Benjamin Netanyahu'nun sözüyle birlikte yayınlanan bir fotoğraf dikkat çekti.

  • Dünya
  • Cumartesi 25.04.2015 22:52
Gülen grubuna yakınlığıyla bilinen Fatih Üniversitesi'nin Politika Kulübü ev sahipliğinde bu yıl 5.'si düzenlenen Model Birleşmiş Milletler (BM) Konferansı gerçekleştirildi.

26 Nisan'a kadar devam etmesi beklenen konferans için açılan sergide yer alan fotoğraflarla İsrail ve ABD güzellemesi yapılması dikkat çekti.

Sergide yer alan fotoğraflarda her yıl yüzlerce masum Filistinliyi şehit eden İsrail'in Başbakanı Benjamin Netanyahu'nun, "Orta Doğu'daki gerçek problemlere odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum. Problem İsrail değil. Problem İsrail'i silmek için nükleer silah geliştiren diktatörlükler." sözünün yer alması özellikle dikkat çekti.

Üniversitenin Büyükçekmece Kampüsü'nde gerçekleştirilen Fatih Üniversitesi Model Birleşmiş Milletler (FUMUN) Konferansı'nın açılışına Alman Büyükelçiliği Basın Sözcüsü Peter Kettner, Yunanistan Radikal Sol Koalisyonu Syriza Milletvekili Dimitri Tsoukalas'ın yanı sıra pek çok akademisyen katılıyor.Kaynak: Haber10
BİZE ULAŞIN