Dünyanın en yaşlı evli çifti

27 yıl süren ilişkiden sonra aralarındaki bağı kuvvetlendirmek isteyen 103 yaşındaki George Kirby ile 91 yaşındaki Doreen Luckie, İngiltere'de sade bir törenle evlendi

Dünyanın en yaşlı evli çifti
İngiltere'de yaşayan 103 yaşındaki George Kirby ile 91 yaşındaki Doreen Luckie önceki gün nikâh masasına oturdu. Kirby ve Luckie, Guinness Rekorlar Kitabı'na girerek "En yaşlı evli çift" unvanını aldı. Çift, 27 yıllık bir ilişkiden sonra bağlarını sürekli kılmak için evlenmeye karar verdiğini söylüyor. East Sussex bölgesinde 50 kişinin katıldığı bir törenle dünya evine giren çiftin yaşları toplamı 194 ediyor. Çiftin farklı evliliklerden olma 7 çocuğu, 15 torunu ve 7 torun çocuğu bulunuyor.

SIRRI YOGA...

Kirby tekerlekli sandalye üzerinde hayatına devam ediyor. Luckie ise her gün düzenli olarak sahilde yoga yaparak sağlığını koruyor. Evlilik töreninden sonra Kirby, "Doreen benim genç kalmamı sağlıyor ve artık hayatımızın geri kalan kısmını birlikte geçirebileceğimizi söyleyebilirim" sözleriyle mutluluğunu ilişkisine borçlu olduğunu söyledi. Luckie ise "Utangaç bir gelin değildim, ama biraz uçarıydım. Çok güzel bir günde ve herkesi görmek güzeldi" diye konuştu. Kirby ve Lucky çifti 1988'de yaşlı insanların birbiriyle arkadaş olmasını sağlayan bir organizasyonda tanışmıştı. Tanıştıklarında, Kirby yeni boşanmış, Luckie ise üç seneden beri duldu. Çift 1990'da aynı evde yaşamaya başladı. Kirby, Luckie'ye bu sene 14 Şubat Sevgililer Günü'nde evlenme teklifi etmişti.
BİZE ULAŞIN