Mursi idama çarptırıldı

Mursi idama çarptırıldı

Mısır'ın darbeci mahkemesi seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı'nı idam cezasına çarptırdı.

MURSİ'Yİ İDAMA GÖTÜREN MÜFTÜ-TIKLAYIN

MURSİ'Yİ İDAMA GÖTÜREN SEBEPLER-TIKLAYIN

BİRİNCİ DAVADA MURSİ'YE MÜEBBET

Mısır mahkemesi, daha önce idam konusunda görüş için dosyasını müftülüğe gönderdiği, darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi'yi müebbet hapis cezasına çarptırdı.

MURSİ'NİN MAHKEMEDEKİ SON SAVUNMASI İÇİN TIKLAYIN

Mısır mahkemesi, daha önce idam konusunda görüş için dosyasını müftülüğe gönderdiği, darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi ve Muhammed Bedi'yi müebbet hapis cezasına çarptırdı.

MURSİ'NİN BUGÜNKÜ DAVASININ DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

BİLTACİ VE ŞATIR'A İDAM

Mahkeme, Esma Biltaci'nin babası Muhammed Biltaci ve Hayrat Şatır için de idam cezası verdi.

BİLTACİ'DEN KIZI ESMA'YA HÜZÜNLENDİREN MEKTUP-TIKLAYIN

MURSİ'NİN OĞLU USAME MURSİ A HABER'E KONUŞTU


Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi ve arkadaşları hakkında verilen idam kararını Mursi'nin oğlu Usame Mursi Ahaber'de değerlendirdi.

Mısır'da gösteriler sırasında şehit olan Esma Biltaci'nin abisi ve idam cezasına çarpıtılan Muhammet Biltaci'nin oğlu Ammar Biltaci katıldığı a Haber canlı yayınında "Bu askeri yönetimin bir emridir. Bağımsız olması gereken mahkeme askeri yönetimin emrini uyguladı. Bu şahıslara verilen karar değil tüm halka verilen bir karardır. Ve Mısır halkı dik durmalıdır" dedi.

Aynı zamanda babası Muhammet Mursi'nin avukatı olan Usame Mursi, " Bu kararın arkasında kimler olduğunu biliyoruz ve onlara karşı mücadele ediyoruz" dedi. "Bu tüm Mısır halkının mücadelesidir diyen" Mursi, "Türk halkı askeri darbeler altında nasıl bir yaşam olduğunu bilir, bu darbeler islama karşı darbelerdir" dedi.

Mursi'nin oğlu Usame Mursi A haber'e konuştu

BİZE ULAŞIN