Asperger Sendromlu bir kadın ve köpeğinin onu koruma mücadelesi!

Youtube'a konulan bir video depresif atak geçiren Asperger sendromlu bir kadının kendine zarar verirken köpeğin onu nasıl koruduğunu gösteriyor

Asperger Sendromlu bir kadın ve köpeğinin onu koruma mücadelesi!
Asperger Sendromlu bir kadın, depresif atak geçirdiği sırada köpeğinin onu korumak için verdiği mücadeleyi, otizm spektrum bozukluğu ile yaşamanın nasıl bir şey olduğuna dikkat çekmek için filme kaydetti.

Danielle Jacobs, 2 hafta önce kendi YouTube hesabına kişisel anlarını yayınladı ve izleyenlerden negatif bir yorum yapmamalarını rica etti.

Genç kadının yayınlamış olduğu klipte, sahibinin kendine zarar vermesini engellemek için özel olarak eğitilmiş sadık köpeği Samson'ın Danielle'i kendine vurmaması için patileriyle engellediği görülebiliyor.

Danielle videonun açıklamasına, "İşte, Asperger'e sahip olmak böyle bir şey" yazdı. " Lütfen negatif yorumlar yapmayın, bu gerçekten yaşandı ve her gün nasıl olduğunu açıkça paylaşmak kolay değil."

Video Danielle'in ayakta, ağlayarak göğsünü yumruklamasıyla başlıyor. Köpeği Samson ise hemen zıplıyor ve patilerini onu engellemek için kullanıyor.

Videonun devamında Danielle hıçkırarark ağlamaya devam ediyor ve avucunun içiyle defalarca kafasına vuruyor. Bir kez daha vuruyor ve Samson iki ayağının üzerinde zıplayarak, sahibinin ellerini itiyor.

Danielle sonunda yere çöktüğünde ise sadık dostu yanına kıvrılıyor ve yüzünü yalamaya başlıyor.

Daily Mail'de yer alan habere göre bu duygusal video, yayınlandığından beri 600.000'den fazla kez izlendi. Birçok kişi (özellikle aynı hastalıktan muzdarip kişiler ve hasta yakınları) Danielle'e bu özel anı paylaştığı için övgü dolu yorumlar yaptı.

BİZE ULAŞIN