'Türkiye yaralıları hemen kabul etti'

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Kobani'deki son çatışmalarda çok sayıda insanın yaralandığını belirterek, "Türkiye yaralıları hemen kabul etmiştir" dedi.

'Türkiye yaralıları hemen kabul etti'
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Kobani'de bugün sabah itibariyle bombalar patladı. Çok sayıda insanın yaralandığı, öldüğü bilgisine sahibiz. Bu yaralıların önemli bir kısmı Türkiye'ye gelmiştir. Türkiye yaralıları hemen kabul etmiştir, bunlar hastanelerde tedavi altına alınıyor" dedi.

ARAÇLARIN TÜRKİYE'DEN GEÇTİĞİ İDDİASI YALANDIR

Kurtulmuş, "Birtakım kirli odaklar Kobani'deki son saldırıyı bahane ederek Türkiye'yi de hedef tahtasına oturtmaya çalışıyorlar. Türkiye'yi de her zaman yaptıkları gibi karalama kampanyasının konusu, muhatabı haline getirmeye çalıyorlar. 'Bugün Kobani'deki bombayı patlatan DAEŞ militanları Türkiye sınırlarını geçerek Türkiye'den geldiler' diye kara propaganda yapılıyor, külliyen yalandır ve iftiradır" diye konuştu.


IŞİD 200 km yol gidip Kobani'yi bastı

BÜTÜN BİRİMLERİMİZ HASSAS ÇALIŞIYOR

Bütün insani yardım faaliyetlerimizi yerine getiriyoruz ve sınır güvenliğimizi üst düzey tutuyoruz. Göçe karşı her türlü tedbir alındı ve 'Açık kapı politikasını sürdürüyoruz' fadelerine yer verdi

İŞTE O GÖRÜNTÜLER- TIKLAYIN

Türkiye'den geçtiler iddiası yalanlandı!

BİZE ULAŞIN