Euro'dan önce Apple bölgesinden çıktılar

İngiliz basını, borç krizi ve bankaların kapatılmasının ardından Yunan halkının 'yapamadığı' mali işlemlerin listesini çıkardı. Para hareketlerinin kısıtlanmasıyla kiraların ödenemediğinin belirtildiği listeye göre Yunan halkı, Apple'ın uygulama merkezinden oyun bile indire

Euro'dan önce Apple bölgesinden çıktılar
1 ATM'lerden günde 60 euronun üzerinde para çekilemiyor. Ülkedeki nakit miktarı giderek azalıyor. 5, 10 ve 20 euroluk banknotlar neredeyse hiç bulunamıyor.
2
Kredi kartı kullanımları hâlâ geçerli; fakat perakendecilerin çoğu sadece nakit parayla alışverişe izin veriyor. Yurtdışında bulunan Yunanlılar ise, kredi kartlarından büyük ödeme işlemlerini yapmakta zorlanıyor.
3
Özel komitenin izni olmadan ülke dışına para transferi yapılamıyor. Bu durum en çok ithalatçı ve ihracatçıları etkiliyor.
4
Apple kullanıcıları, firmanın uygulama merkezi Apple Store'dan hiçbir şey indiremiyor. iCloud hesabı olanlar ise, aylık ücretlerini öderken teknik hatayla karşılaşıyor.
5
Yunanlar PayPal ödemelerini alabiliyor fakat harcama yapamıyor.
6
Ülke dışındaki internet alışveriş sitelerinde mal ve hizmet alımı son derece sınırlı.
7
Atina borsası geçen haftadan bu yana kapalı olduğu için hisseler alınıp satılamıyor.
8
Nakit çekimi sınırlandırıldığı için halk, kira ve benzeri borçlarını ödeyemiyor.
9
Başta yumurta ve et olmak üzere birçok gıda maddesini alabilmek zorlaşırken, halk kahve pirinç ve sabun gibi ürünleri stokluyor.
10 Ülkeye ilaçların neredeyse tamamı ithal olarak geldiği için ilaç sıkıntısı da çekiliyor.
BİZE ULAŞIN