Fransa'da rehine krizi

AFP, Fransa'nın başkenti Paris yakınlarında silahlı saldırganların bir giyim mağazasında 10 çalışanı rehin aldığını duyurdu.

Fransa'da rehine krizi

Fransa'nın başkenti Paris'te Primark adlı mağazada bir rehine krizi yaşanıyor.
Basındaki son haberlere göre, yerel saatle sabah 6.30'da başlayan rehine krizine müdahale eden polis, 2 ya da 3 saldırganın rehin tuttuğu 18 kişiyi mağazadan tahliye etmeyi başardı.

Silahlı saldırganların mağazada kıstırıldığı belirtildi.

Fransız Le Figaro gazetesi, saldırının bir soygun girişimi olduğunu yazarken, rehine sayısını da 18 olarak verdi.

'TERÖR EYLEMİ DEĞİL'

Haberde, saldırının bir 'terör eylemi olduğuna dair hiçbir bilgi olmadığı' vurgulandı.'REHİNELERİN TÜMÜ MAĞAZA ÇALIŞANI'

Fransız özel kuvvetleri RAID birliklerinin olay yerine sevk edildiği belirtilirken, rehinlerin tümünün Primark çalışanı olduğu öne sürüldü..

'2 YA DA 3 SİLAHLI SALDIRGAN VAR'

Paris'in Villeneuve-la-Garenne semtindeki Primark mağazasına saldırıyla ilgili olarak adı açıklanmayan bir polis memuru şu bilgileri verdi: "(Yerel saatle) Sabah saat 6.30'da iki ya daüç silahlı saldırgan bir soygun gerçekleştirmek için markete girdi."

BİR REHİNE POLİSE SMS ATTI

Polisin, mağazadaki bir rehinenin ihbarıyla saldırıdan haber olduğu kaydedildi. Rehinenin cep telefonundan SMS atarak polise saldırıyı haber verdiği belirtildi.

AFP'nin haberine göre; polis, saldırganların silahlı olduğunu ve çalışanları rehin aldığını doğrulayamıyor. Soyguncuların nerede olduğu da bilinmiyor.

NBC televizyonuna konuşan polis sözcüsü Magalie Charbonneau, "Şimdilik rehin krizinden daha çok ters giden bir silahlı soygun gibi görünüyor" dedi.

BİZE ULAŞIN